Ana Sayfa Batı Trakya Haberler GÜMÜLCİNE TÜRK GENÇLER BİRLİĞİ ALAŞEHİR’DE DR.SADIK AHMET’İ ANMA TÖRENİNE KATILDI

GÜMÜLCİNE TÜRK GENÇLER BİRLİĞİ ALAŞEHİR’DE DR.SADIK AHMET’İ ANMA TÖRENİNE KATILDI

21
0

Gümülcine (Komotini) Türk Gençler Birliği Başkanı Koray HASAN, GTGB Folklor Ekibi ve Müzik Ekibi 01 Ağustos 2015 tarihin de Manisa Alaşehir Belediyesi tarafından organize edilen Batı Trakya Türk Azınlığı Lideri Dr. Sadık Ahmet’i anma törenine katıldı.

GTGB Başkan Koray Hasan yaptığı selamlama konuşmasında “Alaşehir halkına T.C. Kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN doğduğu ve Dr. Sadık AHMET gibi bir kahramanı yetiştiren topraklardan 150 bin Türk’ün selamını getirdim. Özelikle Alaşehir Halkına ve Alaşehir Belediye Başkanına, liderimiz Dr. Sadık AHMET’İ ölümsüzleştirdikleri ve böyle anlamlı bir etkinliğe davet ettiği için teşekkür ederim” dedi.

Anma töreninde Erkan Demiroğulları yönetimindeki GTGB Folklor Ekibimiz yöresel Folklor gösterileri sundular. Alperen Hacı İbrahim yönetiminde ki GTGB Gençlik Kolu Müzik ekibimizde aynı günün akşamı Alaşehirlilere müzik dinletisi sundular.

Dr. Sadık Ahmeti anma törenine Alaşehir MHP’li Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban, Alaşehir Rumeli ve Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İbrahim Noyan, Dr.Sadık Ahmet’in eşi Işık Ahmet, oğlu işadamı Levent Sadık Ahmet, gelini Şerike, torunları Sadıkhan ve Mehmethan Sadık, MHP Manisa milletvekili Zeynel Balkız, BTTDD İzmir Şube Başkanı Mümin Durmuş ve vatandaşlar katıldı.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz