Ana Sayfa Batı Trakya Haberler GÜMÜLCİNE HASTANESİ KENDİ KADERİNE TERKEDİLDİ

GÜMÜLCİNE HASTANESİ KENDİ KADERİNE TERKEDİLDİ

26
0

Gümülcine (Komotini) Sismanoglio Devlet Hastanesi kendi kaderine terkedildi. Ekonomik krizin vurduğu sağlık sektöründen Sismanoglio Devlet Hastanesi de payına düşeni aldı. Temel ihtiyaçların dahi karşılanamadığı bir dönemde hastane personeli eksikliğinde yaşanan sıkıntılar nedeniyle hastanenin bazı bölümleri neredeyse hizmet veremeyecek duruma geldi ve kapanmaya doğru ilerliyor.

Bu vesileyle defalarca Atina’da girişimlerde bulunulmuş, ancak bir sonuç alınamamıştı. İktidarın bölgedeki Milletvekilleri ve diğer siyasi çevrelerin Sağlık Bakanlığı nezninde yapmış oldukları girişimler de sonuç vermeyince bugün gelinen durum hastanenin kapatılmasına kadar gelmiş vaziyette.

Bu durumu protesto etmek üzere bugün öğle saatlerinde Gümülcine Sismanoglio Devlet Hastanesi önünde toplanan hastane çalışanlarına vatandaşlar ve yerel yöneticiler ve liseli öğrencilerden destek geldi. Kilise yetkililerinin de desteklediği eylemde sorunlar bir kez daha dile getirildi ve tehlikeli boyutlara ulaşan duruma hükümetin kulak vermesi gerektiği ifade edildi.

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x3iblma_gumulcine-devlet-hastanesi-kaderine-terkedildi_news

 

HASTANE İÇİNDE YATAKLAR VE YEMEK

 

Hastanenin içinde hasta yatakları ve çarşafların durumu ise içler acısı. Yırtık ve yıpranmış çarşaflar üzerinde yatan hastalar kendilerine sunulan yemeklerden de şikayetçi. 

 Hastalara sunulan yemek.

Hasta yataklarının durumu.

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz