Ana Sayfa Batı Trakya Haberler GÜMÜLCİNE’DE ESKİ CAMİ’DE KURBAN BAYRAMI COŞKUSU

GÜMÜLCİNE’DE ESKİ CAMİ’DE KURBAN BAYRAMI COŞKUSU

15
0

Gümülcine’de Kurban Bayramı coşkusu. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Gümülcine’de Eski Cami’de Kurban Bayramı coşkusu yaşandı. Camiyi tıklım tıklım dolduran Gümülcineliler hep birlikte omuz omuza Bayram Namazını kıldılar ve daha sonra bayramlaştılar.

Bayram Namazını Eski Cami’de kılan Muavin Konsolos Murat Ertaş, Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, namaz sonrası cami içinde soydaşlarıyla bayramlaştılar.

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x2783cz_kurban-bayrami-2014-gumulcine-eski-cami_news

 

BAŞKONSOLOS BAYRAM NAMAZINI YASSIÖREN’DE KILDI

T.C.Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener Bayram Namazı’nı İskeçe’nin dağlık kolu köylerinden Yassıören köyünde kıldı. Başkonsolos Şener Muavin Konsolos Adanan Öztürk ile birlikte soydaşlarıyla bayramlaştılar ve hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Ardından İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete’nin annesini evinde ziyaret eden Başkonsolos Şener bayramlaştı ve geçirdiği  bir ameliyat sonrasında hastaneden yeni taburcu olan Mete’nin annesine geçmiş olsun dileklerini iletti.

Başkonsolos Osman İlhan Şener arife günü Cuma Namazı’nı Ketenlik köyünde kıldı ve bir bakıma oradaki soydaşlarıyla vedalaştı. Ayrıca çcuklarla ve köylülerle de hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi. 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz