Ana sayfa Batı Trakya Haberler GÜMÜLCİNE’DE DEB PARTİSİ’NE ÇİRKİN SALDIRI

GÜMÜLCİNE’DE DEB PARTİSİ’NE ÇİRKİN SALDIRI

17
0

Merkezi Gümülcine’de bulunan Dostluk, Eşitlik, Barış (DEB) Partisi henüz kimliği belirsiz bir kişi tarafından saldırıya mahruz kaldı. Saldırıyı bu sabah saat 09:45 civarında gerçekleştiren kişi parti binasına gelerek kapıdan içeriye girdikten sonra sözlü olarak küfürlü saldırı gerçekleştirdiği ifade ediliyor. Çevredeki esnafın olayı polise ihbar etmesi sonucunda olay yerine gelen polis ekiplerinin saldırganı gözaltına alarak Gümülcine (Komotini) Emniyet Müdürliği’ne götürdüğü ifade ediliyor. DEB Partisi yaşanan bu çirkin saldırıyı yazılı olarak kınadı.

 BASIN AÇIKLAMASI

KINAMA

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi Genel Merkezi 10 Eylül 2013 Salı günü saldırıya uğradı. Sabah saat 09:45 sıralarında, alkollü olduğu belirlenen bir kişinin parti genel merkezine girerek, o sırada partide bulunan DEB Partisi Kadınlar Kolu yöneticilerinden Duygu Mustafa’ya küfür, hakaret ve tehditlerde bulundu.

Batı Trakya Türk Azınlığı’na, DEB Partisi ve parti kurucusu merhum Dr. Sadık Ahmet’e küfür ve hakaretler yağdıran saldırgandan dışarıya çıkarak kurtulan Duygu Mustafa’nın yardımına komşu esnaf yetişti. Esnaf tarafından haber verilen ve kısa sürede parti genel merkezine gelen polis saldırganı etkisiz hale getirerek gözaltına aldı.

Saldırıya maruz kalan Kadınlar Kolu yöneticimiz Duygu Mustafa olayla ilgili  ifade vermek üzere Gümülcine (Komotini) Emniyet Müdürlüğü’ne gitti. Parti Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş’un yurtdışında bulunması nedeniyle, Genel Başkan Yardımcıları Ozan Ahmetoğlu ve Hasan Hasan, avukat Ercan Ahmet’le birlikte emniyet müdürlüğüne giderek gerekli işlemlerin yapılması için girişimde bulundu. Konuyla ilgili gerekli soruşturma Gümülcine (Komotini) emniyeti tarafından sürdürülüyor.

Olayın ilk anından itibaren gereken hassasiyeti gösteren polise ve emniyet müdürlüğü yetkililerine teşekkür ederiz.

Parti genel merkezimizi ve o sırada partide bulunan Kadınlar Kolu yöneticimizi hedef alan sözkonusu saldırıyı kınar, benzer olayların bir daha tekrarlanmamasını temenni ederiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here