Ana Sayfa Batı Trakya Haberler GÜMÜLCİNE S.MÜFTÜSÜ İBRAHİM ŞERİF SAMSUN’DA

GÜMÜLCİNE S.MÜFTÜSÜ İBRAHİM ŞERİF SAMSUN’DA

14
0

Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif Samsun’da ziyaretlerde bulunuyor.Şerif 24.05.2012 Perşembe günü saat 16.00’da Samsun Valisi Sayın Hüseyin Aksoy’u makamında ziyaret etti.

Ziyarette bir konuşma yapan Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif, “Samsun çok güzel ve gelişmiş bir şehir. Öncelikle bizleri kabul ettiğiniz için size çok teşekkür ediyorum. Şu an Türkiye balkanları araştırıp orada geçmişin izlerini sürüyor. Bizler bundan çok büyük bir gurur ve heyecan duyuyoruz.

Son yıllarda kafileler halinde ilim, bilim, siyaset adına Türkiye’den bir çok insan balkanlara geliyor. Oralarda izlerini arıyorlar. Ben Samsun’da gezdiğim zaman Batı Trakya kültürü ile buradaki kültürün aynı olduğunu gördüm. İnsanların sahip olduğu kültür kolay kolay değişmiyor. Şu an balkanlarda yüzü Türkiye ye dönük, gönlü Türkeye için çarpan on milyon insanımız var.” dedi.

Vali Sayın Hüseyin Aksoy ziyarette yaptığı konuşmasında; “Öncelikle Samsun’a hoş geldiniz diyorum. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, “Muhacirler kaybedilmiş ülkelerimizin milli hatıralarıdır” demiştir. Geçmişten gelen kültürümüzü canlı tutmak adına yapılan çalışmaların güzel bir örneğini teşkil eden, Türkiye’nin ilk mübadele müzesi İl Özel İdaremizin katkıları ile Alaçam ilçemizde hizmeti açılmıştır. Batı Trakya’daki soydaşlarımızın milli ve manevi değerleri ile örf adet, gelenek ve göreneklerinin yaşatılması adına orada yapmış olduğunuz çalışmalar için sizlere çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Sayın Hüseyin Aksoy, Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif’e Samsun Ahşap Camileri kitabı ve camileri tanıtıcı cd hediye etti.

Ziyarette Samsun Mübadele Derneği Başkanı Salih MERİÇ ve yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

 

MÜFTÜ İBRAHİM ŞERİF ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ HÜSEYİN AKAN’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Hüseyin Akan’ı makamında ziyaret etti.

Samsun Mübadele Derneği tarafından düzenlenen organizasyon kapsamında Samsun idarecilerini ziyaret eden Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif’e ziyaretlerinde, Samsun Mübadele Derneği Başkanı Salih Meriç, Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri Ersin Kasap, Akın Üner, Nusret Özel, Hamdi Kurubaş’da eşlik etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz