Ana sayfa Batı Trakya Haberler GÜMÜLCİNE SEÇİLMİŞ MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN SÜNNET ORGANİZASYONU

GÜMÜLCİNE SEÇİLMİŞ MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN SÜNNET ORGANİZASYONU

27
0

Gümülcine Seçilmiş Müftülüğü toplu sünnet organizasyonu düzenledi.

Gümülcine Seçilmiş Müftülüğü tarafından düzenlenen organizasyonda çocuklar için 17 Aralık 2016 Cumartesi akşamı toplu sünnet şöleni düzenlendi. Gümülcine Alankuyu mahallesinden 70’e yakın çocuk sünnet oldu.

Kur’an-ı Kerim, Mevlid-i Şerif ve ilahilerin okunduğu şölende çocuklara hediyeler dağıtıldı. Şölene davetli olan Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı da iştirak ederek çocuklara ve ailelere geçmiş olsun dileklerini sundu.

Etkinliğe Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, Müftü Yardımcısı Fehim Ahmet, Doğu Makedonya-Trakya Eyalet Başkan Yardımcısı Önder Mümin, BİHLİMDER Başkanı Mehmet Emin Ahmet, Batı Trakya M.M.M.M. Cemiyeti Başkanı Asım Çavuşoğlu, Gümülcine Türk Gençler Birliği’ni temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Ali Süleyman, DEB Partisi’ni temsilen Gençlik Kolları Başkanı Murat Ahmet, Rodop –Meriç İlleri S.Ö.P.A. Mezunu Öğretmenler Derneği Genel Sekreteri Hakkı Hacı ve Sayman İdriz Hasan, Tarım ve Hayvancılık Araştırma Enstitüsü Başkanı İsmail Molla Ali Mehmet, Türkiye’den KONSİAD Başkanı Mustafa Büyükdede ve Balkanlara Vefa Derneği Başkan Yardımcısı Turgay Gezer de katıldı.

Konuşmaların ardından katılımcılara yemek ikram edildi. Türkiye’den gelen misafirler sünnet çocuklarına hediyeler dağıttı.

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x55l9bg_alankuyu-mahallesi-toplu-sunnet-video-1_news

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x55lahy_alankuyu-mahallesi-toplu-sunnet-video-2_news

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here