Ana sayfa Batı Trakya Haberler GÜMÜLCİNE MÜFTÜLÜĞÜ’NÜN AŞURE GÜNÜ ETKİNLİĞİ YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

GÜMÜLCİNE MÜFTÜLÜĞÜ’NÜN AŞURE GÜNÜ ETKİNLİĞİ YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

18
0

Gümülcine Seçilmiş Müftülüğü’nün Aşure Günü etkinliği yoğun katılımla gerçekleşti.

Gümülcine Seçilmiş Müftülüğü tarafından düzenlenen Aşure etkinliği yoğun bir katılımla gerçekleşti. Etkinliğe Türkiye Diyanet İşleri Din İşleri Yüksek Kurulu Başkan Vekili Prof.Dr. Cenksu Üçer konuşmacı olarak katıldı.

Etkinliğe Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu, eşi Aslı Ömeroğlu, Rodop Milletvekili İlhan Ahmet, Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, Yardımcısı Fehim Ahmet, Batı Trakya Camileri Din Görevlileri Derneği (BTCDGD) Başkanı Sadık Sadık, İskeçe Seçilmiş Müftü Yardımcısı Fatma İmam, Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkan Yardımcısı Tarkan Multaza, Gümülcine Türk Gençler Birliği (GTGB) Başkanı Necat Ahmet, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği (BTTÖB) Başkanı Aydın Ahmet, SÖPA Mezunu Öğretmenler Derneği Başkanı Salih Ahmet, BİHLİMDER Derneği Başkanı Mehmet Emin Ahmet’in yanısıra diğer Azınlık kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Bu etkinliğe Türkiye’den gelerek konuşmacı olarak katılan Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanvekili Prof.Dr. Cenksu Üçer yaptığı konuşmasında Batı Trakya’da tüm kesimlere önemli bir mesaj verdi. Üçer, “bu topraklarda daima bizlere bu güzellikleri hatırlatacak birilerinin olabilmesi için, bu güzelliklerinizle sadece Gümülcine’yi değil, yaşadığımız toprakları o temsil ettiğimiz İslam’ın güzellikleriyle güzelleştirmemiz için Allah’a ve Resulüne itaat edin. Dininizi iyi öğrenin ve sakın birbirinizle itişip kakışmayın. Birbirinize düşmeyin, birbirinize düşerseniz, hemen darmadağın olur dağılırsınız, gücünüz kaybolur ve yok olursunuz” diyerek önemli uyarıda bulundu.

Etkinlikte Müftü İbrahim Şerif ve Başkonsolos Murat Ömeroğlu da kısa birer selamlama konuşması yaptı. Katılımcılara Aşure ikram edildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here