Ana sayfa Batı Trakya Haberler GÜMÜLCİNE BELEDİYESİ YENİ ŞEHİR PLANINI AÇIKLIYOR

GÜMÜLCİNE BELEDİYESİ YENİ ŞEHİR PLANINI AÇIKLIYOR

22
0

Uzun yıllardan beri Gümülcine’nin Harmanlık, Bağlar Mahallesi, Tuzçuköy’ün Kuzeyi ve Yeni Mahalle’nin Kuzey bölgelerinin şehir planı dışında tutulması çilesi son buluyor. Birlik gazetesinin elde ettiği bilgilere göre Gümülcine’de Azınlık insanını büyük ölçüde rahatlatacak olan yeni şehir planı önümüzdeki hafta Gümülcine Belediyesi’nde yapılacak olan bir basın toplantısıyla açıklanması bekleniyor. Gerekli belgelerin ilgili Bakanlar tarafın imzalandığı ve Remi Gazete’de yayınlanmasının an meselesi olduğu belirtiliyor.

Uzun zamandan beri başta Gümülcine Belediye Başkanı Petridis olmak üzere yardımcısı Rıdvan Molla İsa’nın büyük uğraşlar verdiği bu plan nihayet gerçekleşiyor. Bu plana göre bundan sonra bu mahallelerde yaklaşık 25-30 yıldan beri ikamet eden Türklere ait evlerin şehir planına dahil edilmesiyle bir büyük sorunun ortadan kalkması için ilk adım atılmış olacak. Bundan sonraki aşamada evlerin kaçak olduğu ve şehir planı dışında olduğu gerekçesiyle bu evlerin bazılarına elektrik verilmemeside ortadan kalkmış olacak. Bir bakıma bazı elektriği olmayan evler elektriğe kavuşacak.

Bu planın gerçekleşmesi, Papadrielis döneminde başlamıştı, Vavaciklis, Koçakiş gibi Belediye Başkanları döneminde devam etmişti ancak görülen o ki Petridis döneminde son bulacağa benziyor.

Harita’da da görüldüğü gibi yeşil renkle olan yerlerin yeni şehir planına dahil edildiği yerlerdir.  

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here