Ana sayfa Batı Trakya Haberler GÖKÇEPINAR VE TÜM İSKEÇE ASKERİNE AĞLIYOR

GÖKÇEPINAR VE TÜM İSKEÇE ASKERİNE AĞLIYOR

21
0

İskeçe’nin Gökçepınar köyü ve tüm İskeçe 19 yaşındaki askerine ağlıyor.

İskeçe’nin Gökçepınar köyünden olan 19 yaşındaki asker Ahmet’in ölümü tüm bölge halkını yasa boğdu. İskeçe’de 4. Kolordu’ya bağlı 557. Mekanize Piyade Taburu Stefanidis kışlasında vatani görevini yapan 19 yaşındaki Ahmet Katunlu adındaki genç kısa süre önce Keramoti deniz bölgesinde bulunan askeri kamp sosyal tesislerine geçici olarak tayin olmuş ve görev yapıyordu.

12 Temmuz Salı günü akşam üzeri saat 17:45 civarında denize giren  19 yaşındaki genç Ahmet’i arayan kaptaki görevli diğer askerler talihsiz gencin denizde cesedine ulaştılar. Ahmet’in yeniden yaşama döndürülmesi için ilk müdahalenin kampta bulunan doktor tarafından yapıldığını ancak çabalar sonuç vermeyince de derhal askeri ambulansla Kavala devlet hastanesine kaldırıldı. Burada da doktorların tüm müdahalelerine rağmen 19 yaşındaki genç Ahmet kurtarılamadı ve yaşamını yitirdi. Talihsiz Ahmet’in cenazesi bugün yapılacak otopsinin ardından yarın Gökçepınar köyünde askeri törenle toprağa verilecek.

Yunanistan Kara Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada Ahmet’in ölüm nedenlerinin araştırıldığı ifade edilirken acılı aileye de başsağlığı dilediği belirtiliyor. BİRLİK Gazetesi’nin kaynaklarından elde ettiği bilgilere göre cenaze törenine 4. Kolordu komutanı ve üst düzey askeri ve sivil yetkililerin geniş katılımı bekleniyor.

“Mekanı Cennet olur inşallah”

 

“Ahmet’in ani vefatı hepimizi derinden üzdü” 

Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete bu acı haberi aldıktan sonra yaptığı yazılı açıklamada, “Gökçepınar köyünden Kemal Katunlu’un asker oğlu Ahmet’in ani vefatı hepimizi derinden üzdü. Merhum kardeşimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına sabırlar dilerim. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olur inşallah” ifadelerine yer veriyor.

 

Aynı acıyı paylaşan Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza da yaptığı açıklamada, “Gökçepınar köyünden Kemal Katunlu’un asker oğlu Ahmet’in ani vefatı hepimizi derinden üzdü. Merhum kardeşimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına sabırlar dilerim. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olur inşallah.”

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here