Ana sayfa Batı Trakya Haberler GERONTOPOULOS: “SAHTE MÜFTÜYÜ TANIMIYORUM, KONSOLOSLUKLA İLİŞKİM OLMAMIŞTIR”

GERONTOPOULOS: “SAHTE MÜFTÜYÜ TANIMIYORUM, KONSOLOSLUKLA İLİŞKİM OLMAMIŞTIR”

18
0

Nea Dimokratia Partisi (ND) Basın Sözcüsü Vekili Evros Milletvekili Akis Gerontopoulos, Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Serifi “sahte Müftü” ve kendisini tanımadığını söyledi. Gerontopoulos açıklamasının devamında bölgedeki insanlardan “Yunanlı Müslümanlar” ve Konsoloslukla hiç bir zaman ilişkisinin olmadığını söylüyor. Ayrıca, Hatim törenlerininden için ise, “zaten Hatim Müslüman töreni, Türkçe değildir” açıklamasını yapıyor.

Yunan basınında çıkan habere göre, Gerontopoulos, Büyük Derbent’teki Hatim törenine katılmasını eleştiren Yunan basınına yönelik gönderdiği yazılı cevapta şu ifadelere yer verdiği belirtiliyor.

 

“Öncelikle, ben orada katti süretle ND Partisi’nin Basın Sözcüsü temsilcisi olarak değildim. Davetiye bana Yunanlı Müslüman arkadaşımdan geldi ve kişisel olarak oradaydım.

Sahte Müftü benim orada bulunmamdan çok daha sonra geldi. Onun gelmesiyle ayrıldım çünkü onun sahiplenmek istediği konumunu tanımıyorum, çünkü Komotini’nin (Gümülcine) yasal Müftüsü var.

Evros ili vatandaşları uzun yıllardan beri orada bulunmamı biliyorlar, Konsoloslukla hiç bir zaman ilişkim olmamıştır ve asla yapılan propagandayla yüzüme çamur atılmasını kabul etmeyeceğim.

 

Hatim Müslüman töreni, Türkçe değildir.

 

Basında başlıklar, “Akis Gerontopoulos Türkbayramında Derbent’te sahte Müftünün yanında ve Üsküplülerle birlikte” imzasız makaleler her hayal gücünün ötesinde ve yalandır. Zaten Hatim Müslüman töreni, Türkçe değildir.

İsmime yapılan saldırıların derin hedefi, sadece bana değil, Yunanlı olan ve kendini hisseden, kamuoyunu yanıltmak ve bilgilendirmek için yapılmaktadır.

Hafızalarımızda hatırlamak mecburiyetindeyiz, zamanla benim Üsküp ismi konusunda yerim nettir.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here