Ana Sayfa Batı Trakya Haberler FÜSUN SUKA VE ÖĞRENCİLERİNDEN RESİM SERGİSİ

FÜSUN SUKA VE ÖĞRENCİLERİNDEN RESİM SERGİSİ

20
0

Doğu Makedonya-Trakya Bölge Başkanlığı ve Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği’nin katkılarıyla Ressam Füsun Suka ve öğrencilerinin 26 Mayıs 2012 Cumartesi günü saat 19:00’da, Gümülcineliler Kulübü (Leshi Komotineon) sergi salonunda resim sergisi açılışı gerçekleştirildi. Bu anlamlı günde Füsün hanımı her zaman olduğu gibi Dr. Hasan Ahmet yalnız bırakmadı. Dr. Hasan Ahmet eşinin her çalışmasında kendisine en üst düzeyde yardımcı olmaya özen gösteriyor.

Açılışa Muavin Konsolos Berin Okur, Doğu Makedonya-Trakya Bölge Başkanı Yardımcısı Damianidis, B.T.T.Ö. Birliği Başkanı Sami Toraman, B.T.A.Y.T.Derneği Başkanı Erkan Ruşen ve Başkan Yardımcısı Dr. Osman İsmail, sabık Milletvekilleri İlhan Ahmet, Ayhan Karayusuf ve çok sayıda sanatsever katıldı. Açılışta yapılan selamlama konuşmalarında sanatın ve büyük, küçük sanatçıların büyük emeklerle meydana getirdikleri eserlerin toplumların birlikte yaşamasına öncülük ettiğini dile getirdiler. Muavin Konsolos Berin Okur yaptığı selamlama konuşmasında, “Başkonsolos Mustafa Sarnıç beyefendiyi temsilen burada bulunmaktan büyük bir memnuniyet duymaktayım. İçinde yaşadığımız toplumun izlerini taşıyan ve gençlerin heyecanını yansıtan bu eserleri izlemek büyük memnuniyet verici, bu nedenle öğrencilerimize çocuklarımıza en içten tebriklerimi sunuyorum. Aynı şekilde gençlerin sanat yaşamına ilk adımı atmasına vesile olan Füsun hanıma teşekkürlerimi sunuyorum. BTAYT Derneği’ne de sağladığı katkılardan dolayı şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Son olarak Ressam Füsun Suka yaptığı selamlama konuşmasında kendisine destek olan herkese teşekkür etti ve yıl boyunca çalışmalarında sergiledikleri performanstan dolayı öğrencilerini de tebrik etti.

Küçük ve büyük öğrencilerin bir yıl boyunca el emeği göz nuru misali hazırladıkları eserler büyük beğeni ile sergileniyor. Küçük öğrencilerin anne ve babaları çocuklarının yapmış olduğu resimleri dikkatle inceleyip onlarla gurur duyuyorlar.

Sergi 30 Mayıs 2012 Çarşamba gününe kadar açık kalacaktır.

 

Ziyaret saatleri:

Sabah: 10:00-13:00

Akşam: 18:00-21:00

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz