Ana Sayfa Batı Trakya Haberler İSKEÇE’DE OKÇULAR CAMİSİ’NE YİNE SALDIRI DÜZENLENDİ

İSKEÇE’DE OKÇULAR CAMİSİ’NE YİNE SALDIRI DÜZENLENDİ

20
0

Batı Trakya’da son yıllarda Okçular köyünde bulunan cami saldırıya uğradı. İki üç kez yakıldı ve iki kez de taşlı saldırıya uğradı. Kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından dün akşam saatlerinde caminin bahçesine ve kiremitlerinin üzerine taşlı saldırı gerçekleştirildi. İlk olarak verdiğimiz haberde caminin kundaklandığını duyurmuştuk. Ancak bizzat Okçulara giderek durumu yerinde gördükten sonra olayın kundaklama değil, taşlı saldırı olduğunu gördük. Polisin olay yerine giderek saldırı ile ilgili soruşturma başlattığı ve görgü tanıklarının ifadelerinin alındığı belirtiliyor.

Saldırıyı İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete yazılı bir açıklamayla kınadı. Kınama yazısında, “Ekonomik ve siyasi krizlerin yaşandığı böyle hassas bir dönemde, dini kurumlarımıza yapılan bu tür menfur saldırılar düşündürücüdür” ifadelerine yer veriyor.

Kınama metni şu şekildedir:

 

KINAMA

 22 Mayıs 2012 Salı akşamı Okçular camisinin lojmanına kimliği belirsiz karanlık ruhlu kişi veya kişiler tarafından taşlı saldırı yapılmıştır. Yapılan bu çirkin saldırı neticesinde, vakıf evine maddi hasar meydana gelmiştir.

Ekonomik ve siyasi krizlerin yaşandığı böyle hassas bir dönemde, dini kurumlarımıza yapılan bu tür menfur saldırılar düşündürücüdür.

Okçular Camisinin lojmanına saldırıyı gerçekleştirenleri nefretle kınıyor, toplumun huzurunu bozan bu tür çirkin saldırıların bir daha yaşanmamasını diliyorum.

 

Ahmet METE

 İskeçe Müftüsü

http://www.dailymotion.com/birlikgazetesi#video=xr3sx2

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz