Ana sayfa Batı Trakya Haberler FELİNA KAZAKOU: “LOZAN ANTALAŞMASI’NIN İÇERİĞİNE SAYGILIYIM”

FELİNA KAZAKOU: “LOZAN ANTALAŞMASI’NIN İÇERİĞİNE SAYGILIYIM”

16
0

Felina Kazaku’dan açıklama geldi. Gümülcine Belediyesi “Biz.. Şehir” Listesi Başkan adayı Felina Kazaku, Batı Trakya Türk Azınlığı ile ilgili seçim bürosundan çıkan yazıyla alakalı yazılı bir basın açıklaması yayınladı. Kazaku, “Lozan Antlaşması’nda adı geçen Müslüman Azınlığı ilgilendiren sorunlarla ilgili konularda, metnin içeriğindeki gibi, açık ve net olarak tanımlanmasına saygılıyım. “Biz …Şehir” Listesinin bugüne kadar olan basın bürosu sorumlusu ile çalışmamız benim kararım ile sona ermiştir” ifadelerine yer veriliyor.

BASIN AÇIKLAMASI

24 Nisan 2014 tarihinde yayınlanan basın açıklamasının devamı olarak, «Biz.. Şehir » Listesi başkanı olarak önemle belirtmek isterim ki:

1. Lozan Antlaşmasında adı geçen Müslüman Azınlığı ilgilendiren sorunlarla ilgili konularda, metnin içeriğindeki gibi, açık ve net olarak tanımlanmasına saygılıyım.

2. Yunanistan’ın da kabul ettiği ve yasalarla Yunan Meclisinde onayladığı uluslararası metinler ve uluslararası hukuk uyarınca kişilerin kendi kimliklerini tayin etme hakkını kabul ediyorum.

3. Son olarak, 24 Nisan 2014 tarihinde yayınlanan basın açıklamasında, beni, mesai arkadaşlarımı ve Listemizdeki hiçbir adayı asla ifade etmeyen yanlış bilgiler, sayılar ve veriler yazıp basına açıkladığından dolayı, «Biz … Şehir» Listesinin bugüne kadar olan basın bürosu sorumlusu ile çalışmamız benim kararım ile sona ermiştir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here