Ana Sayfa Batı Trakya Haberler EYALET BAŞKANI METİOS AMİRİDİS İLE YOLA DEVAM ETMEYECEK

EYALET BAŞKANI METİOS AMİRİDİS İLE YOLA DEVAM ETMEYECEK

24
0

Doğu Makedonya-Trakya Eyalet Başkanı Metios, Amiridis ile yola devam etmeyecek. Metios önümüzdeki yapılacak olan seçimlerde Mihalis Amiridis ile yola devam etmeyeceğini açıkladı.

BİRLİK Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlhan Tahsin’in Başkan Metios’u 29 Ağustos 2017 Salı günü ziyaretinden sonra açıklığa kavuşan bir önceki haberle ilgili durum gereği Amiridis’in istifa etmediğini belirtilirken, Eyalet Başkanı Metios tarafından yapılan yazılı açıklamayla gelecek seçimlerde kendisiyle yola devam etmeyeceğini bizzat bu ziyarette de Metios İlhan Tahsin’e aktardı. 

Her ne olursa olsun, önceden Eyalet Meclis üyesi Önder Mümin’in listeden istifası, şimdi de Metios’un bizzat kendisinin Amiridis ile yola devam etmeyecek olması açıklamasını yapmasından sonra görünen o ki Metios’un başında olduğu Eyalet yönetiminde bize göre bir şeylerin iyi gitmediği görüntüsü veriyor. BİRLİK Gazetesi’nin de elde ettiği kulis bilgilerine göre gelecek seçimlerde Eyalet Başkanlığında sürprizlerin yaşanacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Yine elde edilen bilgiler ve Azınlık insanı arasında söylenenlere bakıldığında, Eyalet Başkanı Metios’un Azınlıkla ilişkilerini tamamen kopardığını, Azınlığın sorunlarıyla uzaktan yakından ilgilenmediğini ve Azınlığın yapmış olduğu kültürel ve dini etkinliklerinde bir defa olsun yer almadığı ağızdan ağıza dolaşmaya başladı.

SEÇİMLERDE “KIRMIZI KART” GELİYOR

Dolayısıyla, Eyalet Başkanı Metios Azınlığa yönelik hizmet verme anlayışını düzeltmez ise, Azınlıkla ilişkilerini yanında var olan Azınlık Meclis üyeleriyle yüzeysel olarak idare etme, göz boyama çalışmalarına bu şekilde devam ederse, gelecek seçimlerde Başkan adayı olması durumunda Azınlıktan Metios’a “kırmızı kart” çıkacağına kesin gözüyle bakılıyor.  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz