Ana Sayfa Batı Trakya Haberler EXPO AEGEAN 1. TÜRK YUNAN TİCARET, TURİZM VE KÜLTÜR FESTİVALİ

EXPO AEGEAN 1. TÜRK YUNAN TİCARET, TURİZM VE KÜLTÜR FESTİVALİ

29
0

EXPO AEGEAN 1. Türk Yunan Ticaret, Turizm ve Kültür Festivali 15-17 Nisan’da İzmir’deyapılacak.

İzmir Karşıyaka’da 15-17 Nisan 2016 tarihlerinde, her türlü mal ve hizmet üreten, Yunanistan’a ihracat veya ithalat yapmak isteyen, her sektörden firmanın katılabileceği 1. Türk – Yunan  Ticaret, Turizm ve Kültür Festivali gerçekleşecek. Festival, son üç yıldır Midilli’de, Türk ve Yunan resmi kuruluşları ve firmalarının katıldığı EXPO Aegean fuarını organize eden İHO. A.E şirketi tarafından organize edilecek.

Yunanistan’ın mevcut ekonomik krizini  komşu Türkiye ile ticaret ,turizm ve kültür bağlarını geliştiren bir “fırsata” çevirmek, iki ülke arasındaki gerek  ticaret, gerekse de turizm potansiyelini akıllı bir şekilde değerlendirmek, gerektiğinde  uluslararası pazarlara birlikte yönelebilmek,  festivalin ana amaçlarını oluşturacak.

Festival, Yunanistan Tarımsal Kalkınma Bakanlığı, Yunanistan Turizm Bakanlığı, Yunanistan Odalar Birliği Başkanlığı, Enterprise Greece Kurumu ve Kuzey Yunanistan Türk-Yunan Ticaret Odası tarafından himaye ve teşvik edilmektedir .

Festivalle ilgili bilgilere, www.expoaegean.gr, hxw@otenet.gr ve nico3609@gmail.com (Türkçe irtibat) adreslerinden ulaşılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz