Ana Sayfa Batı Trakya Haberler EVROS’TA “UCUZ KUZU HAREKETİ” BAŞLADI

EVROS’TA “UCUZ KUZU HAREKETİ” BAŞLADI

10
0

“Ucuz Kuzu Hareketi” Yunanistan’ın diğer bölgelerinden sonra Evros bölgesine doğru da gelmeye başladı. Paskalya Bayramı öncesi Evros Hayvan Üreticileri, aracıları bertaraf ederek ürettikleri kuzuları direk tüketiciye satmak üzere harekete geçtiler. Bütün bu hareket, “Evros Traklar Kuzu’su” Hayvan Besicileri Ortaklık Şirketi üzerinden gerçekleştirilecek.

Hareketin başında olan Hristos Parashudis tarafından verilen bilgilere göre, hayvan besicileri öncelikle İl genelindeki satılabilir durumda olan kuzuların sayısını belirleyecek. Daha sonra internette verilerin olduğu bir platform hazırlanacak ki tüketiciler ihtiyaçlarını belirtsinler. Ancak siparişin verilmesiyle de 30% bir ön ödemenin yapılmasını sağlayacak çalışmanın hazırlanması yapılacak. Bunu da satışların garanti altına alınması için yapılacağı ifade ediliyor.

Tüm bu hazırlıklar yapıldıktan sonra hayvan besicileri hayvanlarını tescilli mezbahalarda kesip veteriner kontrolünden sonra tüketiciye ulaştıracak.

Evros Hayvan Besicilerinin hedefi, kuzunun kilo fiyatının 7 euro’yu geçmemesini amaçlıyor. Parashudis’in söylediklerine göre, aracıların kendilerinden kuzunun kilosunu 4-4,5 euro civarında aldıklarını belirtiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz