Ana Sayfa Batı Trakya Haberler ESKİ BAKAN MİLLETVEKİLİ KÖKSAL TOPTAN MÜFTÜ İBRAHİM ŞERİF’İ ZİYARET ETTİ

ESKİ BAKAN MİLLETVEKİLİ KÖKSAL TOPTAN MÜFTÜ İBRAHİM ŞERİF’İ ZİYARET ETTİ

11
0

Eski Bakan ve Meclis Başkanı Ak Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan, Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif’i makamında ziyaret etti.

Batı Trakya Türklerinin merhum Lideri Dr. Sadık Ahmet’in aramızdan ayrılışının 17. Yılında Gümülcine de kabri başında yapılacak anma törenine katılmak üzere eşi Saime Toptan ile birlikte Batı Trakya’ya geldi.

 

Milletvekili Köksal Toptan, ilk ziyaretini Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif’e gerçekleştirdi. Burada Müftü Şerif sayın Köksal Toptan’a Müftülük çalışmaları hakkında bilgi verdi ve mücadelenin yoğun ve fırtınalı olduğu yıllarda Selanik’te hapiste yattığı günlerden bahsetti.

 

Müftülük ve diğer ziyaretlerde Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener, AK Parti Bursa Milletvekili hemşehrimiz Hakan Çavuşoğlu, CHP Milletvekilleri Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan, Edirne Milletvekili Recep Gürkan, Kırklareli Milletvekili Mehmet kesimoğlu, Konya Karatay Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Dr. Sadık Ahmet’in oğlu İşadamı Levent Sadık Ahmet, Ankara Trakyalılar Derneği Genel Başkanı İzmir Balkan Federasyonu Başkan Yardımcısı Ferhat Akgül’de hazır bulundu.

 

Dostluk Eşitlik ve Barış Partisi (DEB) ve Gümülcine Türk Gençler Birliği’ni (GTGB) de ziyaret eden Köksal Toptan, Başkan Koray Hasan’dan Birlik hakkında bilgi aldı.

Burada kendisine Birlik Başkanı Koray Hasan tarafından Birliğin amplemi takdim edildi. Sırasıyla da Köksal Toptan Koray Hasan’a Mustafa Kemal Atatürk’ün resmi olan bir porselen tabak hediye etti.

 

Burada kısa bir açıklama yapan Köksal Toptan, “biz Batı Trakya’da yaşayan soydaşlarımızın Yunanistan’a saygılı bir biçimde hak ve hukuk içerisinde yaşamalarını arzu ediyoruz. Bu nedenle Yunanistan’ın bunu soydaşlarımıza sağlamasının gerektiğine inanıyoruz. Biz çok iyi biliyoruz ve bunu Yunanlı dostlarımızın da bilmesini arzu ediyoruz. Bu içinde bulunduğumuz dernekteki gençler burada sadece spor yapıyorlar. Bu gençlerin spor yapmasına da müsade edilmelidir, Yunanlı gençlerle birlikte spor yapsınlar kaynaşsınlar.” dedi.

 

Köksal Toptan, bu akşam Dr. Sadık Ahmet’in kabri başında yapılacak olan anma törenine katılacak ve akşam da Gümülcine’de Eski Cami’de Dr. Sadık Ahmet’e okutulacak olan Mevlid törenine katılacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz