Ana Sayfa Batı Trakya Haberler ŞERİF: “FELAKETTEN ZARAR GÖREN BÖLGE İNSANIMA, ÇİFTÇİME GEÇMİŞ OLSUN”

ŞERİF: “FELAKETTEN ZARAR GÖREN BÖLGE İNSANIMA, ÇİFTÇİME GEÇMİŞ OLSUN”

10
0

Kozlukebir Belediye Başkanı İbrahim Şerif bölgede yaşanan dolu ve fırtına felaketiyle ilgili olarak bölge halkına hitaben bir geçmiş olsun mesajı yayınladı. Sözkonusu mesajda şu ifadelere yer verildi:

“13 Eylül Cuma’yı 14 Eylül Cumartesi’ye bağlayan gece Rodop bölgesinde yağan şiddetli yağmurla birlikte gelen doludan ve fırtınadan en çok belediyemizin Sirkeli ve Kozlukebir bölgelerindeki köylerdeki vatandaşlarımızın, çiftçilerimiz etkilenmiştir.

Öncelikle bu felâketten ürünleri zarar görmüş çiftçilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, aynı üzüntüyü onlarla birlikte paylaştığımı belirtmek istiyorum.

Son yıllarda tütün ve pamuk fiyatlarının düşüklüğünden, ülkedeki krizinden ciddi anlamda en çok etkilenen bölge insanım yaşanan bu felaketle daha da zor durumda kalmıştır.

Birçok çiftçimizin tarlasında ekili olan tütünlerin, pamukların v.d yerle bir olması, iskelenin altında kurutulmakta olan tütünlerin ıslanması, dağılması, sebze yetiştirilen bir çok seranın yıkılıp sebzelerin aynı zamanda tarlalarda ekili olan meyvelerin ziyan olması çiftçimizi adeta çıkmaza soktu.

Kozlukebir Belediye Başkanı olarak, yaşanan bu üzücü durumundan etkilenen çiftçilerimizin zararların tamamının Yunanistan Tarım Sigortası ELGA tarafından karşılanması içim her şeyi yapmaya hazır olduğumuzu sizlere belirtmek isterim.

Konu ile ilgili Cumartesi günü ELGA yetkilileri ile yapmış olduğu görüşmede yaşanan felaketi ve meydana gelen zararları kendilerine izah ettim, bölgeyi ziyaret etmelerini ve meydana gelen zararların bir an önce yerinde tespit etmelerini istedim.

ELGA yetkilileri, zararları yerinde tespit etmek için 16 EYLÜL 2013 PAZARTESİ sabahı saat 08:30’da KOZLUKEBİR köyünde olacaklarını bana belirttiler. Ardından birlikte Sirkeli ve Kozlukebir bölgelerinde bulunan köylerimizi ziyaret edip zararları yerinde tespit edeceğiz.

Zarar gören soydaşlarımızın Pazartesi günü köylerinde bulunmalarını istiyoruz.

Dileğimiz, çiftçimizin zararlarının tümünün ELGA kurumu tarafından karşılanmasıdır. Zararların tamamının karşılanması durumunda gerekirse Kozlukebir Belediye Yönetimi olarak konuyla ilgili bir ekip oluşturup ATİNA’ya giderek konuyu BAKANLIKLARA da aktarmaya kararlı olduğumuzu ifade etmek istiyorum.

Belediye Başkanı olarak, bu konu için verilecek mücadeleden istenilen sonucun alınabilmesi için bölge insanımdan, çiftçimden gelecek her öneriye açık olduğumuzu da belirmek istiyorum.

Yaşanan bu felakette zarar gören çiftçilerimize tekrar geçmiş olsun diyor, böyle bir felaketin bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum.”

Saygılarımla

İbrahim ŞERİF

Kozlukebir Belediye Başkanı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz