Ana Sayfa Batı Trakya Haberler ERCAN HÜSEYİN: “KAPIM DAİMA HERKESE ARDINA KADAR AÇIK OLACAKTIR”

ERCAN HÜSEYİN: “KAPIM DAİMA HERKESE ARDINA KADAR AÇIK OLACAKTIR”

9
0

Doğu Makedonya-Trakya Bölge Genel Sekreteri Aris Yannakidis başkanlığında yapılan toplantıda 31-08-2014 tarihine kadar görev yapacak olan yeni Başkan Yardımcıları belirlendi. Meclis Üyesi Eczacı Ercan Hüseyin Kamu Sağlığı ve Sosyal Yardımlardan sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Başkan Yardımcısı Ercan Hüseyin Birlik Gazetesine yaptığı ilk değerlendirmesinde şunları söyledi:

“Kapım daima herkese ardına kadar açık olacaktır”

“Yeni görevim dolayısıyla beni telefonla arayıp tebriklerinizden dolayı Birlik gazetesine teşekkür ediyorum. Siyasete atıldığım günden beri ilk önce beni bu mevkiye oylarıyla getiren soydaşlarıma karşı sorumluluğumun farkındaydım. Ancak bugünden itibaren özelikle üzerine basarak söylüyorum, değer verdiğim soydaşlarıma karşı yükümlülüklerimin daha da arttığının bilincindeyim. Bundan dolayı da memnuniyet duyuyorum. Bunu neden söylüyosun diye soracak olusanız sayın İlhan Tahsin, cevabım şu olacaktır; ülkemiz Yunanistan’ın içinde bulunduğu olumsuz ekonomik şartlardan dolayı, halkımızın sosyal alanda ihtiyaçlarının beş kat daha arttığını hemen hemen her gün görüyor ve adeta onlarla birlikte birebir yaşıyorum.

Mesleğim gereği bunu iyi bilen ve bizzat yaşayarak görenlerden biriyim. Fazla söze gerek yok. Şahsıma güvenerek, başından beri bana inanan Başkanım Aris Yannakidis’in beni bu hassas görevin başına getirmesinden dolayı da ayrıca kendisine teşekkür ediyorum.

Halkıma sizin aracılığınızla şunu iletmek isterim. Yeni kamu düzeni yapılandırılmasında, yasaların öngördüğü şekilde, Azınlık ve çoğunluk ayırımı gözetmeksizin sorunların aşılması için daima kendilerine elimden geleni yapmaya hazırım.

Şunu çok iyi bilsinler ve anlasınlar; görevim boyunca ama Azınlıktan ama çoğunluktan, bana sorunlarını aktarmaya gelecek olan herkese kapımın daima ardına kadar açık olacağını bizzat sizin gazeteniz aracılığıyla aktarmak isterim. Ancak görevimin getirdiği büyük sorumluluklar çerçevesinde, halkla Yerel Yönetici arasında yasaların elverdiğince karşılıklı anlayış içerisinde bir işbirliği olduğunu da herkesin bilmesini anlamasını isterim. İşte o zaman elbirliği içerisinde halledemeyeceğimiz sorun kalmaz diye düşünüyorum.” 

  

Yeni Başkan Yardımcılarının görev alanları şu şekildedir:

Ercan Hüseyin, Kamu Sağlığı ve Sosyal Yardımlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı. Yorgos Geromakis, Kalkınma, Turizm, Kültür, Ticaret, İstihdam ve Doğal Kaynaklar’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı. Stavros Vavias, Tarım Ekonomisi ve Çevre’den Sorumlu Başkan Yardımcısı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz