Ana Sayfa Batı Trakya Haberler EKONOMİK KRİZE RAĞMEN YATIRIMA DEVAM

EKONOMİK KRİZE RAĞMEN YATIRIMA DEVAM

13
0

 

 

Yunanistan’daki ekonomik krizin zorlukları her geçen gün daha etkili olsada Batı Trakya Türk Azınlığı’ndan özellikle gençler yatırım ve iş sahası açmaya devam ediyorlar. Yıllardan beri Gümülcine’deki çalışma ofisiyle inşaat alanında hizmet veren İnşaat Mühendisi İbrahim Kamil, genç ve bu mesleğe ilk adımlarını atan Kozlukebir’den İnşaat Mühendisi Sevinç Ahmet, Gümülcine’den Ali Mehmet ile birlikte Rodop İlinin Şapçı kasabasında yeni işyerinin açılışını gerçekleştirdiler. 2 Mayıs 2012 Çarşamba günü Şapçı’da gerçekleştirilen görkemli açılışa T.C. Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç, Muavin Konsolos Gürler Gürsoy, Gümülcine S. Müftüsü İbrahim Şerif, siyasiler ve çok sayıda meslek sahibi genç katıldı.

Birlik gazetesine kısa bir açıklama yapan İbrahim Kamil ve ortakları Sevinç Ahmet, Ali Mehmet, “ülkemizde bu dönemde yaşanan ekonomik krizin etkilerine aldırış etmeden halkımıza hizmet etme düşüncesiyle bu yola çıktık ve bu doğrultuda hizmet etmek için böyle bir ortaklığı yapma kararı aldık. Artık Batı Trakya’da da daha geniş düşünmenin zamanı geldi ve geçiyor. Birlikten güç kuvvet doğar anlayışıyla yola çıktık ve inşallah toplumumuza hayırlı olur. Amacımız insanımıza hizmet etmek. Bu hizmeti de Şapçı’da halkımızın ayağına götürüyoruz. Bu güzel günümüzde bizleri yalnız bırakmayan başta Başkonsolosumuz ve tüm dostlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz”dediler.

Birlik gazetesi olarak bu genç kardeşlerimize hayırlı olsun dileklerimizi ilettikten sonra bu hareketin diğer mesleklerede örnek olmasını temenni ediyoruz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz