Ana sayfa Avrupa ve Balkanlar EGE’DE YATLAR DOSTLUĞA YELKEN AÇTI

EGE’DE YATLAR DOSTLUĞA YELKEN AÇTI

9
0

Türk ve Yunan sularında düzenlenen, 15’i yabancı 55 ahşap yatın katıldığı Bodrum Kupası Yelken Yarışları başladı. Era Bodrum Yelken Kulübü tarafından düzenlenen yarışmanın başlangıcı, Turgutreis beldesi açıklarında rüzgarın az olması nedeniyle yaklaşık 2 saat geç verildi. Yarışmaya 15’i yabancı, 55 yarışmacı tekne ile 20 organizasyon teknesi katıldı.

Era Bodrum Yelken Kulübü Başkanı Erman Aras, gazetecilere yaptığı açıklamada, yatların, denizde Türk yatçılığının geldiği noktayı göstereceğini ve yat turizmini dünyaya tanıtacağını söyledi. Aras, organizasyonun Türkiye’nin tanıtımı açısından da önemli olduğunu kaydetti.

“Ege dostluk denizi”

Bu yıl Yunan adalarından gelen davet üzerine İstanköy (Kos) ve Kalymnos adalarını organizasyona dahil ettiklerini anlatan Aras, yatların iki Yunan adasında da konuk edileceğini söyledi.

Ege denizinin dostluk denizi olduğunu ve iki ülke tarafından da kullanıldığını hatırlatan Aras, “Yunan adalarında da başka bir heyecan var şimdi. Onlar da bu festivalin içinde olmak istiyorlardı. Bizi coşkuyla bekliyorlar” dedi.

Bugün Turgutreis-Yalıkavak rotasından sonra akşam Palmarina Bodrum ve Yalıkavak Belediyesi’nin misafiri olacak yarışmacılar, yarın Didim’e yelken açacak. 25 Ekim’de Yunanistan’ın Kalymnos Adası’na gidecek yatlar, 26 Ekim’de İstanköy rotasında yarışacak. 27 Ekim’de ise İstanköy-Bodrum rotasında mücadele edilecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here