Ana sayfa Batı Trakya Haberler EFA: “YUNANİSTAN AZINLIK KARŞITI DAVRANIŞLARI TEŞVİK ETMEYE VE DESTEKLEMEYE DEVAM EDİYOR.”

EFA: “YUNANİSTAN AZINLIK KARŞITI DAVRANIŞLARI TEŞVİK ETMEYE VE DESTEKLEMEYE DEVAM EDİYOR.”

20
0

DEB Partisi’nin üyesi olduğu Avrupa Parlamentosu’ndaki Avrupa Hür İttifakı (EFA) geçtiğimiz Aralık ayında DEB Partisi ile Helsinki İnsan Hakları Komitesi Yunanistan Gözlemciliği tarafından Atina’da düzenlenen etkinlik ve etkinlik sırasında Altın Şafak Partisi milletvekilleri ve üyelerinin yaptığı baskın sonrası yaşanan gelişmelerle ilgili açıklamada bulundu.

EFA’nın resmi internet sitesinde yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Altın Şafak milletvekilleri ve militanları, EFA üyesi DEB Partisi tarafından organize edilen Atina’daki azınlıklar konulu etkinliğe saldıralı bir ay geçmesine rağmen Yunan makamları failleri adalet önüne çıkarmak için henüz kapsamlı, şeffaf ve tarafsız bir soruşturma yürütmemiştir. 

Konuyla ilgili yorumda bulunan EFA Başkanı François Alfonsi şu ifadeleri kullandı: “Bir kez daha Yunanistan’da azınlık partisi tarafından düzenlenen bir etkinliğin şiddet eylemlerine maruz kaldığını gördük. Failler aynı olup Yunan devleti tafından kim oldukları iyi bilinmektedir. Buna rağmen sonuç hiç değişmemektedir. Hiç kimse bu aşağılayıcı davranışlardan sorumlu tutulmamaktadır. Üye partimiz, DEB Partisi’nin etkinliğini bölenler, 2009 yılında Yunanistan’da ki diğer üyemiz EFA- Gökkuşağı Partisi’nin Makedonca – Yunanca sözlüğünün sunumu sırasında bölenler ile aynı kişilerdir. Şimdi ise tek endişelendirici fark bu faşistlerin Yunan Parlamentosu üyesi olmalarıdır. Bu gerçek, Yunanistan’daki azınlıklar için ne kadar olumsuz gelişmelerin yaşandığını açıkça göstermektedir.  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here