Ana Sayfa Batı Trakya Haberler EDİRNE VALİSİ HASAN DURUER, BATI TRAKYA’YA ÇİFTE BAYRAM YAŞATTI

EDİRNE VALİSİ HASAN DURUER, BATI TRAKYA’YA ÇİFTE BAYRAM YAŞATTI

17
0

Edirne Valisi Hasan Duruer, Kurban bayramının ikinci günü 26 Ekim 2012 tarihinde Batı Trakya’yı ziyaret ediyor. Ziyaretin ilk bölümünde İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete’yi makamında ziyaret eden Vali Hasan Duruer, burada karşılıklı görüş alış verişinde bulundular. Ziyaret sırasında Edirne Valisi Hasan Duruer’e; Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Elçi Metin Kılıç, Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener, İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, Edirne Defterdarı İzzet Patan, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Serhat Ocak, Edirne Müftüsü Ömer Taşçıoğlu, Danışman Fahri Tuna ve Özel Kalem Müdürü İbrahim Tarancı eşlik ettiler.

İSKEÇE ZİYARETİ

Müftülük ziyaretinin ardından Dolaphan merkezli Mustavçova belediyesine bağlı Mustafçova köyünü ziyaret eden Vali Hasan Duruer ve beraberindekiler, burada köy camisini ziyaretinin ardından, köy kahvesinde birer Türk kahvesi içerek, bölge halkıyla bayramlaştı. Daha sonra Agnila köyünü ziyaret eden Vali Duruer, burada yapımı devam eden köy camini de ziyaret ederek köy gençleri tarafından coşkulu bir kalabalıkla karşılandı. Konuk İskeçe’deki temaslarının ardından Gümülcine’ye hareket etti.

 

GÜMÜLCİNE ZİYARETİ

İskeçe’deki temaslarından ardından Gümülcine’ye geçen Edirne Valisi Hasan Duruer ve beraberindekiler, Gümülcine’de Doğu Makedonya Bölge Genel Sekreterliği’ni ziyaret ederek, burada Eyalet Başkan Yardımcısı Pavlos Damianidis ve diğer yetkililerle karşılıklı görüş alış verişinde bulundular.

“ZENGİNLİKLERİ VE GÜZELLİKLEİ PAYLAŞMAK GEREKİR”

Başkan Yardımcısı Damianidis, bölgenin kalkınması için her türlü işbirliğine hazır olduklarını ifade ederek bu ziyaretten duymuş oduğu memnuniyeti dile getirdi. Vali Hasan Duruer de konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Burada Yunanistan’da ve Batı Trakya’da sizlerle beraber olduğumdan dolayı çok mutluyum. Komşu olmamız hasebiyle her zaman iş birliği içersinde olmamız gerekir diye düşünüyorum. Bizde komşuluk çok önemlidir. Bizde komşu komşunun külüne muhtaçdır derler. Onun için zenginlikleri ve güzellikleri paylaşmak gerekir. Meriç nehri, bizlerin ortak nehridir. İş birliği kurmakla insanlar daha kolay bir araya gelebilir. Tekrar herkese çok teşekkür ediyorum. ”

Daha sonra Batı Trakya Türklerinin unutulmaz lideri merhum Dr. Sadık Ahmet’in mezarlığını ziyaret ederek burada kabri başında dua eden Vali Duruer ve beraberindekiler Sadık Ahmet ailesine taziye dileklerinde bulundular. Sadık Ahmet’in oğlu işadamı Levent Sadık Ahmet, Vali Duruer’e; bizleri burada ve Batı Trakya’da yalnız bırakmadığınız ve unutmadığınız sizlere teşekkür ediyorum diyerek, bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Edirne Valisi Hasan Duruer ve beraberindeki heyet daha sonra Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif’i makamında ziyaret ederek karşılıklı görüş alış verişinde bulundular. Müftülük ziyaretinin ardından Gümülcine Eski caminde Cuma namazını kılan konuk heyet, burada Gümülcine halkıyla bayramlaştı. Daha sonra konuk heyet onuruna Gümülcine’deki Sultan Tepe lokantasında bir öğle yemeği verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz