Ana sayfa Avrupa ve Balkanlar EDİRNE KONSOLOSU VARVARİGU’YU ZİYARET ETTİLER

EDİRNE KONSOLOSU VARVARİGU’YU ZİYARET ETTİLER

11
0

Edirne Ticaret Borsası (ETB) Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk ve beraberindekiler, Yunanistan Edirne Konsolosu Katerina Varvarigu’ya nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk ziyaret programında yaptığı konuşmada, iki ülke arasındaki iyi niyet ve dostluk ilişkilerinin son dönemde gelişme kaydettiğini söyledi. Öztürk, “Bu yıl Selanik’te gerçekleştirilen Agrotica-2014 tarım fuarına üyelerimiz ile birlikte iştirak ettik. Geçmiş yıllara göre daha yoğun bir katılımın olduğu gözlediğimiz fuarda, tarım sektöründeki teknolojik gelişmeleri yerinde inceme şansımız oldu. Ticari faaliyet gerçekleştirmek üzere Yunanistan’a seyahat eden üyelerimize Vize konusunda yaptığınız yardımlardan dolayı tekrar teşekkür ediyoruz” dedi.

Yunanistan Edirne Konsolosu Katerina Varvarigu, ziyaret dolayısıyla duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Yunanistan ve Türkiye arasındaki ticari ilişkilerinin gelişmesi için bizler elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” ifadelerini kaydetti.

Ziyarette ETB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ferudun Çatalçekiç, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Efgan Döşlüoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Eray Karaca, Genel Sekreter Serkan Kösem ve Hukuk Danışmanı Hüseyin Sıragezen hazır bulundu. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here