Ana Sayfa Batı Trakya Haberler EAS BAŞKANI KONSTANTİNOS KOUKOS MİLLETVEKİLİ AYHAN KARAYUSUF İLE GÖRÜŞTÜ

EAS BAŞKANI KONSTANTİNOS KOUKOS MİLLETVEKİLİ AYHAN KARAYUSUF İLE GÖRÜŞTÜ

11
0

Rodop Tarım Kooperatifleri Birliği (ΕΑΣ) Başkanı Konstandinos Koukos 3 Eylül 2013 tarihinde milletvekili Ayhan Karayusuf ile makamında bir görüşme yaptı. Görüşme ile ilgili olarak milletvekili Ayhan Karayusuf’un basın bürosu tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Rodop Tarım Kooperatifleri Birliği (ΕΑΣ) Başkanı Konstandinos Koukos ile milletvekili Ayhan Karayusuf makamında yaptığı görüşme sonunda son dönemlerde çiftçilerimizin “Dilosi Kalliergeias” (Ürün Beyanı) ile ilgili yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi aldık.

Rodop Tarım Kooperatifi Başkanı K. Koukos, “Ürün Beyanı” (Dilosi Kalliergias) yapmış çiftçilerimizle herhangi bir sorun yaşanmadığını ve yaşanmayacağı garantisini verdi. Kooperatif başkanı ayrıca, yeni beyanları da kabul edeceklerini ekledi.

Bir kez daha, hükümetin ve Tarım Bakanlığı’nın kurumlar arası iletişim konusunda ne kadar yetersiz olduğunu ve Tarım Sendikası «ΠΑΣΕΓΕΣ» PASEGES’in bir sendikal organ değil de özel şirket gibi çalıştığı gerçeği ile karşılaştık.

Sonuç olarak bazı çıkar çevrelerinin anlaşmazlıkları neticesinde -ne yazık ki- çileyi yine emektar çiftçimiz çekiyor!

Olayı takip etmeğe devam ediyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz