Ana Sayfa Batı Trakya Haberler “DURDURUN BUNLARI BATI TRAKYA’DA KAN AKACAK!”

“DURDURUN BUNLARI BATI TRAKYA’DA KAN AKACAK!”

16
0

Barışın, huzurun, dostluğun ve birlikte var olmanın hoşgörünün temellerine Batı Trakya’da dinamit koyuyorlar. “Altın Şafak” (Hrisi Avgi) Partisi üyeleri Batı Trakya’da kanın akması için adeta elinden geleni yapıyor. Sınırları zorlamaya başladılar. Motorize ekipler, kamyonetler ve arabalarla Türk köylerinden kahvehane önünden geçerek küfürler, tehtidler savuruyorlar. Batı Trakya Türkleri ise sessizliğini ve efendiliğini koruyarak yapılan bu hakaretlere tahriklere kapılmadan yaşamaya devam ediyor, ve güvendiği ve ait olduğu devletin bir an önce önlem almasını bekliyor, ancak nereye kadar? Öte yandan da kimseden hiç bir şekilde korkmadıklarını belirtiyor. İddialara göre, köylerde, şehirlerin mahallelerinde halk tedirgin, gençler kendilerini savunmak için ayaklanmak üzere. Durum gittikçe geririliyor.

Devletin polisinin bir an önce önlem alması gerekiyor. Pazar gecesi polislerin gözü önünde cereyan eden olaylara devletin polisi seyirci kalmaktan başka hiç bir şey yapmadı. “Altın Şafak”çılar ellerinde bayraklar ve sopalarla Gümülcine, Ortaca, Narlıköy, Çepelli’den sonra Yassıköy’e giderek meydanda adeta yağdılar, estiler ve Batı Trakya Türkleri Danışma Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Yassıköy Belediye Başkanı sayın İsmet Kadı’ya sözlü olarak tehtidli göndermelerde bulundular. Bölge halkını hedef aldılar.

Yassıköy’e giderek meydanda yaptıkları konuşmada özetle şunları dile getirdiler:

“Hrisi Avgi’nin Komotini (Gümülcine) Yerel Örgütü İasmos’un (Yassıköy) ihanete uğramış vatansever Yunanlılarına mücadele ve umut mesajı getiriyor. İasmos, Yunanca konuşan siyasilerce Petalotis ve Stilyanidis tipi politikacılarla “Kalikratis” planı nedeniyle Trakya’da Türkçe konuşanların iyi ödenenlerin eline bırakıldı. Bunlar, tüm masrafıyla Ankada’ki Paşaların Trakyamızın Türkleştirilmesi hedefiyle herşeyi yapıyorlar.

Ankara’nında böyle bir çırağı şimdiki Belediye Başkanı İsmet Kadı. Yunanlı Başkan yakın geçmişte, 11 Ağustos’da tüm diğer profesyonel Trakya’nın Türk kollayıcılarıyla birlikte, toprakları geri kurtarma ve Yunan karşıtı zehirin olduğu işgal altındaki Doğu Trakya Keşan’da bir panele katıldı.

Sayın Başkan ve Yunanca konuşan siyasiler şunu bilmeliler ve iyi ödenen tüm Türk savunucuları da bilsin, Halk Derneği Savaşçıları BURADAN GEÇİCİ DEĞİL.

Bu memleket bizim, bunlar bizim köylerimiz, bu bizim vatanımız.

Hepsi şunu çok iyi bilsinler, bir Hrisi Avgi’ci (Altın Şafak’çı) dahi sağ kalsa TRAKYA EBEDİYYEN YUNAN KALACAKTIR.

Şimdi de İasmos’lu (Yassıköy) vatansever kardeşlerime sesleniyorum, en resmi şekilde beyan ediyorum, her an yanlarında olacağız, herhangi bir yöntemle, şekli ve maliyetiyle, ortak mücadelemizde Ankara’nın Yeniçerilerine karşı.

Karşı saldırıya geçin. Ulusal direnişe geçin. Hrisi Avgi’ye (Altın Şafak) gelin. Çünkü bizi eleştirenler, doğmayanlar ve ölüler yargılayacak. YAŞASIN TRAKYA, YAŞASIN İASMOS, YAŞASIN HRİSİ AVGİ, YAŞASIN BAŞKAN, YAŞASIN ZAFER.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz