Ana Sayfa Batı Trakya Haberler DR. SADIK AHMET’İN DAMADI CEZA MAHKEMESİ REİSİ OLDU

DR. SADIK AHMET’İN DAMADI CEZA MAHKEMESİ REİSİ OLDU

47
0

Merhum Dr. Sadık Ahmet’in kızı Avukat Funda Sadık Ahmet ile evli olan hakim Yılmaz Alp, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı oldu.

Dr.Sadık Ahmet’in kızı Avukat Funda Sadık Ahmet ile evli olan hakim Yılmaz Alp, yaklaşık 7 yıldır Bakırköy 21. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimliği görevini yürütüyordu. 20 Eylül Çarşamba günü Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun yayımladığı Yetki Kararnamesi ile Yılmaz Alp’in yeni görevi Bakırköy 6. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı oldu.

Türkiye’de askeri paşaların yargılandığı “Balyoz Planı” davalarında da sergilediği net tavrı ile isminden sıkça söz ettiren Alp, söz konusu paşaların tahliyesinde önemli rol oynamıştı. İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi üye hakimi görevi sırasında Yılmaz Alp, “Balyoz Planı” iddiaları soruşturması kapsamında, emekli Orgeneraller eski 1. Ordu Komutanı Çetin Doğan ile eski MGK Genel Sekreteri Şükrü Sarıışık’ın da aralarında bulunduğu 26 şüpheliyi tahliye etmişti.

2013 yılında avukat Funda Sadık Ahmet ile evlenen Yılmaz Alp, İlke Işık isminde bir kız çocuğu babası olup ailesiyle birlikte İstanbul’da ikamet ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz