Ana sayfa Batı Trakya Haberler DOMRUKÖY’DE “İTİKAT DERSİ BİLGİ YARIŞMASI” DÜZENLENDİ

DOMRUKÖY’DE “İTİKAT DERSİ BİLGİ YARIŞMASI” DÜZENLENDİ

13
0

Rodop ilinin Kozlukebir Belediyesi’ne bağlı Domruköy’de Gümülcine Seçilmiş Müftülüğü tarafından 21 Mart 2013 tarihinde Yetişkin Bayanlar Kur’an Kursları arasında “İtikat Dersi Bilgi Yarışması” düzenlendi.

Etkinliğe Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosluğu’ndan Muavin Konsolos Alper Atak olmak üzere, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, Kozlukebir Belediye Başkanı İbrahim Şerif, Bayan İrşaad Ekibi Başkanı Cahide Haseki, Domruköy Mütevelli Heyeti Başkanı Raif Mehmet ve çok sayıda bayan katıldı.

21 köyden Kur’an-ı Kerim kursuna giden öğrencilerin katıldığı etkinliğe, aile yakınlarını da taşıyan 12 otobüs kaldırıldı.

Yarışmanın sunuculuğu ve yönetmenliğini Gümülcine Seçilmiş Müftü Yardımcısı Fehim Ahmet yaptı.

4 grup halinde ve son grubun 5 olarak tamamlandığı köyler arası yarışmanın sonucu şu şekilde oluştu:

A GRUBU

Kardere: 200 Puan

Büyük Derbent: 180 Puan

Yuvacılı: 180 Puan

Kargılı Sarıca: 170 Puan

Kurcalı: 170 Puan

A grubunun finalisti Kardere köyü oldu.

B GRUBU

Bekirli: 200 Puan

Kalfa: 200 Puan

Dundarlı: 190 Puan

Hacı Mustafaköy: 190 Puan

Satıköy: 180 Puan

Yedek sorular neticesinde B grubunun finalisti Kalfa köyü oldu.

C GRUBU

Delinasufköy: 200 Puan

Domruköy: 200 Puan

Payamlar: 200 Puan

Değirmendere: 190 Puan

Kozdere: 190 Puan

Yedek sorular neticesinde C grubunun finalisti Delinasufköy oldu.

D GRUBU

Hacıören: 200 Puan

Demircili: 190 Puan

Dolapçılar: 190 Puan

Omurluköy: 190 Puan

Yatsıköy: 190 Puan

Yüksek Mescit (Gümülcine): 170 Puan

D grubunun finalisti Hacıören köyü oldu.

FİNALE KALAN KÖYLER

Kardere: 180 Puan

Kalfa: 180 Puan

Delinasufköy: 170 Puan

Hacıören: 160 Puan

Yarışmanın final bölümünde Kardere ve Kalfa köyleri finale kaldı. Daha sonra yedek sorular neticesinde ‘İtikat Dersi Bilgi Yarışması’nın birincisi Kardere, ikincisi Kalfa, üçüncüsü Delinasufköy ve dördüncüsü de Hacıören köyleri oldu.

Yarışma sonunda etkinliğe katılanlara, aperatif olarak yiyecek ve içecekler ikram edildi.

Ayrıca yarışmayı azınlık basınından sadece BİRLİK gazetesi takip etti. Bu arada Türkiye’den de TEK Rumeli ve NTV Edirne Temsilcisi Gökhan Tuzladan ve Avrupa Gazeteciler Derneği (AVGADER) Yunanistan Temsilcisi ve Tek Rumeli Yunanistan Temsilcisi “İSTİKAMET BALKANLAR” Programı sunucu ve yapımcısı İlhan Tahsin izledi.

Foto galeri birazdan.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here