Ana sayfa Batı Trakya Haberler DİN ADAMLARI GÜMÜLCİNE ESKİ CAMİ’DE TOPLANDI

DİN ADAMLARI GÜMÜLCİNE ESKİ CAMİ’DE TOPLANDI

18
0

Rodop İli’nde görev yapan din adamları Gümülcine’de Eski Cami’de toplandı. Gümülcine Seçilmiş Müftülüğü’ne bağlı olarak görev yapan din adamları ve bayan vaizeler, yeni eğitim yılının başlaması dolayısıyla 9 Eylül 2014 Çarşamba günü Gümülcine’de Eski Cami’de bir araya geldiler.

Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, Müftü Yardımcısı Fehim Ahmet ve Batı Trakya Camileri Din Görevlileri Derneği Başkanı Ahmet Arif’in de hazır bulunduğu toplantıda, din eğitimi ve bölgede devam eden Kur’an Kursları ve çeşitli dini etkinliklerin hazırlanması konularının hep birlikte ele alındığı belirtiliyor.

TÜRK BASINI YİNE SANSÜRE UĞRADI 

Son zamanlara özellikle Gümülcine Seçilmiş Müftülüğü yaptığı etkinliklerde Azınlık Türk Basını’nı yok sayıyor ve faliyetlerini sadece sosyal paylaşım sitelerinden duyurmaya büyük gayret sarfediyor. Bu toplantıda da bu uygulama açıkça ortaya çıkmış oldu ve etkinlikten gazeteciler haberdar edilmeden sadece bir fotoğraf çekmelerine dahi imkan tanınmadı. Zaten zor günler geçiren Azınlık Türk Basını’na Yunan tarafının devam ettirdiği sesini kısma taktiği devam ederken, Azınlık Kurum ve Kuruluşlarından bazılarının da bu uygulamaya imrenmesi düşündürücü bir hal almış vaziyette.

Biz BİRLİK gazetesi olarak, Batı Trakya başta olmak üzere yurt dışında binlerce okuyucumuzun haber alma özgürlüğünün kısıtlanmaması açısından yapıcı mahiyetinde eleştirilerimize devam ederek, okuyucularımızın haklarını savunmaya devam edeceğiz. Lütfen Yöneticilerimiz de bu eleştirimizden gocunmasınlar, herkes işini doğru yapmaya çaba sarfetsin.

AZINLIK BASINI YAZMAZSA KİM YAZACAK?

“SAHTE MÜFTÜLÜKLER VE MÜFTÜLER” DİYEN YUNAN BASINI MI?

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here