Ana Sayfa Batı Trakya Haberler DİMETOKA’DA BAYAN DOKTOR “BEN SİZE BAKMIYORUM” DİYEREK SOYDAŞ HASTAYI HASTANE’DEN KOVDU!

DİMETOKA’DA BAYAN DOKTOR “BEN SİZE BAKMIYORUM” DİYEREK SOYDAŞ HASTAYI HASTANE’DEN KOVDU!

23
0

Batı Trakya’da şimdiye kadar böylesi ne yaşandı, ne duyuldu ne de görüldü. Doktor hastaya, “ben size bakmıyorum, burada olmamalısınız” diyerek soydaş hastayı hastaneden kovdu!

Batı Trakya’da şimdiye kadar böylesi ne yaşandı, ne duyuldu ne de görüldü. Dimetoka Devlet Hastanesi’nde görevli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı bayan doktorun 35 yaşlarında Müslüman bir bayana davranışı akıllara durgunluk verirken, aynı zamanda “Hipokrat Yemini”ni de hiçe saydığı görüldü.

Soydaş bayan rahatsızlanınca eşi tarafından 39-40 derece ateşle Dimetoka Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ancak hastanede soydaş aile ve doktor arasında yaşananlar hastayı ve eşini şoke etti.

Olayı bizzat yaşayan Dimetoka Müslümanları Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Süleyman Macır, yaşanan olayı BİRLİK Gazetesi’ne şu şekilde ihbar ederek aktardı.

“BİZİ KOVDU!”

“Eşim evde rahatsızlandı ve 39-40 derece ateşle Dimetoka Devlet Hastanesi’ne götürdüm. Nöbetçi doktor ateşinin yüksek olduğunu bu ateşle de hastaneden kendisini taburcu edemeyeceğini bir süre gerekli kontrollerin yapılması için müşahede altında kalması gerektiğini söyledi ve biz de aynen kaldık.

Saatler ilerledi ve vardiya değişimi geldi, bizim hastaneye girişimizi yapan doktor paydos ederek görevi başka doktora devretti. İş başı yapan bayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı bayan doktor bulunduğumuz odaya geldi ve bize dönerek şöyle dedi:

“Hastaneye kim kabul etti sizi? Şimdi vardiyada benim ve ben size bakmıyorum! Sizinkiler hep böyle zaten, burada olmamalısınız. İmzalayın bu belgeyi ve gidin buradan” dedi. Ben de imzalamıyorum, siz bizi kovuyorsunuz, siz imzalayın dedim. Neticede aramızda yaşanan bu olaydan sonra bayan doktor 39-40 derece ateşle tedavi edilmeyi bekleyen eşime bakmadan yanımızdan ayrıldı. Ben de doğrudan hastanenin müdürüne giderek yaşanan bu olayı aynen aktardım. Sağ olsun beni dikkatle dinledi ve “haklısın, ben yardımcı olacağım” dedi. Sonradan öğreniyorum ki bu bayan doktor bizim soydaşlarımıza sürekli bu şekilde davranıyormuş, bizi hastaneden kovdu, var mı böyle bir olay veya uygulama olabilir mi soruyorum?”

Tabii ki bu olayı bizzat yaşadığını ifade eden Süleyman Macır isimli soydaşımız, BİRLİK Gazetesi’ni arayarak  yaşadığı olay hakkında ihbarda bulundu. Şimdi, olayla ilgili hastane müdürü tarafından doktor hakkında soruşturma açılıp açılmayacağı merak konusu.     

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz