Ana Sayfa Batı Trakya Haberler DİKİLİTAŞ KÖYÜNDE CAMİNİN HOPARLÖRÜNÜ SÖKÜP ALDILAR

DİKİLİTAŞ KÖYÜNDE CAMİNİN HOPARLÖRÜNÜ SÖKÜP ALDILAR

16
0

Meriç (Evros) bölgesi Dikilitaş köyünde caminin hoparlörünü aldılar. Kimliği belirsiz kişi veya kişilerce köy camisinin ezan sesini duyurduğu  hoparlörünü yerinden söküp aldılar.  

Dikilitaş köyü din görevlisi Mehmet Sar Ahmet’in BİRLİK Gazetesi’ne verdiği bilgiler doğrultusuna göre olay şu şekilde gerçekleşmiş.

“Görgü tanıkları 34 yaşlarında Yunanlı bir delikanlının hoparlör telini kopardığını görüyor. Ondan sonra yatsı ezanı okunurken ezanın ortasında yine bu delikanlı gelip kabloyu koparıyor.  İhbarımız üzerine Dedeağaç polisi olay yerine hızlı bir şekilde geldi. Babası polislere oğlunun aklı dengesinin yerinde olmadığını ve kendisinin de kabloyu koparırken bizzat gördüğünü söylüyor.  Bunun uzerine polis kablo koparmanın suç olmayacağını söylüyor. Biz de bu arada delikanlının 3-4 akşamdır elinde satır ile gezdiğini ve herkesi korkuttuğunu söyledik. Perşembe akşam teravihten hemen sonra hoparlör çalınıyor ve ertesi sabah delikanlı hemen hastaneye polis tarafından alınıyor. Fakat bu çalınma olayının onunla alakası olmadığını düşünüyor, onun üzerine kalacağını bilen art niyetli kişiler tarafından yapıldığını DÜŞÜNÜYORUZ. “

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz