Ana Sayfa Batı Trakya Haberler DİREKT UÇUŞLAR 3 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR

DİREKT UÇUŞLAR 3 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR

20
0

Dedeağaç’tan (Aleksandrupolis) Saint Petersburg’a direkt uçuşlar 3 haziran tarihinden itibaren başlıyor.

Son yıllarda özellikle, Rusya’nın ikinci Avrupa’nın da dördüncü büyük şehri olan Saint Petersburg ile Yunanistan’ın Dedeağaç şehri Yerel Yöneticileri ve turizm yetkilileri arasında karşılıklı olarak başlatılan ziyaretler meyvesini vermeye başladı. Bunun neticesinde Batı Trakya bölgesine bu yaz aylarında Rus turistler tarafından yoğun bir ilginin olması bekleniyor. Dolayısıyla da bölge ekonomisinin canlanması ve kalkınmasına kesin gözüyle bakılıyor. 

Rusya’nın Doğu Makedonya-Trakya bölgesindeki Fahri Konsolosu Konstantinos Gabaeridis’in yaptığı açıklamaya göre, herşeyin hazır olduğunu ve Dedeağaç’ın Rus turistleri misafir etmeye hazır olduğunu ve uçuşların başlatılması için de bir Yunan şirketinin yoğun ilgisinin olduğunu belirtiliyor.

Gabaeridis açıklamasında, Yunan şirketinin dilekçesinin beklendiğini, değerlendirilip karar verilmesinin ardından, uçuşların Rus uçaklarıyla mı yoksa Yunan şirketine ait uçaklarla mı yapılmasına karar verileceği ifade ediliyor.

İki şirket arasında olası bir anlaşmazlık neticesinde ise en başından da öngörüldüğü gibi uçuşların Rus şirketi tarafından gerçekleştileceği belirtiliyor. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz