Ana Sayfa Batı Trakya Haberler DEVLET TELEVİZYONU NET BTAYTD’DE ÇEKİM YAPTI

DEVLET TELEVİZYONU NET BTAYTD’DE ÇEKİM YAPTI

32
0

NET’te yayınlanan “Taksidevondas” programı Yapımcı ve Yönetmeni Hronis Pehlivanidis ile Sunucu Magia Tsokli, 26 Kasım 2012 Pazartesi günü program çekimi için BTAYT Derneğini ziyaret etti.

Program çekimleri için, BTAYTD Başkanı Erkan Ruşen, Asbaşkan Osman İsmail, Genel Sekreter Ayfer Mustafaoğlu, Kasadar Halit Mehmet, Yönetim Kurulu Üyeleri Salih Kurak, Yüksel Ahmetoğlu ve Denetim Kurulu Başkanı Elif Cambaz ile Denetim Kurulu Üyesi Ercan Tuban  hazır bulundu.GAT Genel Sekreteri Feyyaz Muallimoğlu ile Kasadar Haldun Sortoğlu da onlara eşlik etti.

 

Batı Trakya’daki Türk Azınlığın bakış açısı ve günlük yaşamından kesintiler sunmak üzere Azınlık Kurum ve Kuruluşlarını ziyaret eden “Taksidevondas” Programı ekibi, bu kapsamda BTAYTD yöneticilerinin görüşlerinin de yer aldığı röportajlar gerçekleştirdi.

Derneğimizde gerçekleşen program çekimi esnasında, azınlık eğitimi alanındaki sorunları, kendi eğitim ve öğretim hayatımızdan örnekler vererek anlattık. Ayrıca, azınlık eğitimindeki sorunların ayrıntılı anlatıldığı bu röportajlarda, azınlığımızı yakından ilgilendiren konularla ilgili de görüş ve düşüncelerimizi aktarma fırsatı bulduk.

“Taksidevondas” Programı için Batı Trakya’da çekilen bu bölümün, Şubat ayında yayınlanması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz