Ana Sayfa Batı Trakya Haberler DEB: “SORUNLARIMIZ ÇÖZÜLECEĞİ YERDE DAHA DA ARTIYOR”

DEB: “SORUNLARIMIZ ÇÖZÜLECEĞİ YERDE DAHA DA ARTIYOR”

15
0

DEB Partisi İskeçe İl Teşkilatı Yönetimi 27 Nisan 2013 günü İskeçe’nin Balkan Kolu’nda bulunan Bratankova ve Salıncak köylerini ziyaret etti.

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İskeçe İl Teşkilatı Sorumlusu Ozan Ahmetoğlu başkanlığındaki heyet ilk olarak Salıncak Köyü’nü ziyaret etti. Burada halkla sohbet etme imkanını yakalayan heyet daha sonra ise Bratankova Köyü’ne geçti.

 

“SORUNLARIMIZ ÇÖZÜLECEĞİ YERDE DAHA DA ARTIYOR”

DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İskeçe İl Teşkilatı Sorumlusu Ozan Ahmetoğlu her iki köyde de halka hitaben yaptığı konuşmada DEB Partisi’nin yeniden yapılanma süreci hakkında bilgiler verdi. DEB Partisi İskeçe İl Teşkilatı’nın faaliyetleri hakkında da halkı bilgilendiren Ozan Ahmetoğlu yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Bugün İskeçe İl Teşkilatı Yönetimi ile birlikte köy ziyaretlerimize Salıncak ve Bratankova köyleri ile devam ediyoruz. Bölgemizdeki her köye gidip partimizi tanıtmaya partimizi anlatmaya ve partimizin mesajını aktarmaya çalışıyoruz. Küçük, büyük demeden bütün köylerimizi teker teker ziyaret ediyoruz. Bizler azınlığımızın özgür ve bağımsız siyasi sesi olmak amacıyla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Şunu söylemek isterim ki; Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’na karşı olan tutum ve politikalar, DEB Partisi’nin gerekliliğini ortaya çıkardı. Toplumumuza olan bakış açısı, Dostluk Eşitlik Barış Partisi’ni gerekli kılmıştır.

Azınlığımızın kendi sesini, kendi sorunlarını ve taleplerini dile getirecek bir oluşumun gerekliliği artık herkes tarafından kabul edilmektedir. Azınlık olarak çözüm bekleyen bir çok sorunumuz olduğunu görüyoruz. Devletten bu sorunların çözümü adına destek beklerken maalesef son dönemde tam tersine bir tutum sergilendiğini görüyoruz. Sorunlarımız çözüleceği yerde artıyor. Azınlığın görüşü alınmadan ve azınlığın herhangi bir talebi olmadan ‘240 İmam Yasası’ adı altında yeni bir yasa ortaya çıkarıldı. Bu yasa azınlığımızın talebi olan bir yasa değildir. Daha günümüzde minare yapılmasına izin vermeyen bir zihniyetin imam veya din adamı tayin etmeye kalkması anlaşılır gibi değil.”

 

“KRİZDEN EN ÇOK ETKİLENEN BÖLGELERİN BAŞINDA GELİYORUZ”

 

Azınlığın ekonomik krizden olumsuz bir şekilde etkilendiğini anlatan Ahmetoğlu şöyle konuştu: “Yıllardır çözüm bekleyen azınlık sorunlarını yanı sıra günlük sorunlar konusunda da olumsuz bir noktadayız. Yunanistan’da yaşanan krizden en çok etkilenen bölgelerin başında bizim bölgemiz geliyor. Azınlık insanımız krizle mücadele etmek adına yurt dışında sağlıksız işlerde çalışmak zorunda kalıyor. İşsizlik özellikle balkan kolunda çok yüksek seviyelere ulaşmıştır. Üstelik bu sadece son dönemde ortaya çıkan bir gerçek değil. Bu bölge yıllardır işsizlik sorunuyla boğuşuyor. Yıllardır bu ülkeyi yöneten partilere azınlık olarak büyük destek verdik ancak ne yazık ki hak ettiğimiz ilgi ve alakayı, desteği göremedik. Bu, azınlık hakları alanında da böyle, vatandaşlık alanında da böyle, ekonomik kalkınma alanında da böyle. Tüm şartlar altında bizler DEB Partisi olarak bu sorunlarımızı duyurmak için mücadele veriyoruz. Bu mücadelede en büyük desteğimizi halkımızdan alıyoruz. Halkımızın bizleri güler yüzle karşılaması ve manevi desteğini ifade etmesi bize cesaret veriyor ve gücümüze güç katıyor. Köylerimizde bizleri büyük bir coşkuyla, bazen de gözyaşlarıyla karşılayan insanımızın desteği en büyük mükafatımızdır. Hep beraber birlik olup mücadele edersek haklı taleplerimizi çok daha güçlü bir şekilde duyuracağımıza inanıyorum. Ben bugün bizleri en güzel şekilde karşılayan Salıncak ve Bratankova köyleri halkına teşekkür ediyor ve bizlere gösterdikleri samimi ilginin ve desteğin artarak devam etmesini diliyorum.”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz