Ana Sayfa Batı Trakya Haberler DEB PARTİSİ: “TALEBİMİZ; DEMOKRASİ, İNSAN HAKLARI VE EŞİTLİKTİR”

DEB PARTİSİ: “TALEBİMİZ; DEMOKRASİ, İNSAN HAKLARI VE EŞİTLİKTİR”

17
0

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi İskeçe İl Teşkilatı Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri sonrası teşekkür ziyaretlerine 6 Haziran 2014 Cuma akşamı Yaka Bölgesi köyleri ile devam etti.  

DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İskeçe İl Teşkilatı Sorumlusu Ozan Ahmetoğlu başkanlığındaki heyetin ilk durağı Koyunköy oldu. AP Milletvekili adayları, DEB Partisi İskeçe İl Teşkilatı yöneticileri ve bölgenin köy temsilcilerinden oluşan heyet daha sonra sırasıyla Sakarkaya, Koruköy, Gökçeler, Dinkler, Karaçanlar ve Sünnetçiköy’ü ziyaret etti.   

“TALEBİMİZ; DEMOKRASİ, İNSAN HAKLARI VE EŞİTLİKTİR”

Köy esnafını ve kahvehaneleri gezen heyet, DEB Partisi’ne büyük destek veren Yaka Bölgesi halkına teşekkür etti. Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı olarak seçimlerde gösterilen birlik ve beraberlikten dolayı halkı tebrik eden DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İskeçe İl Teşkilatı Sorumlusu Ozan Ahmetoğlu Avrupa Parlamentosu seçimleri sayesinde azınlığın sesini çok güçlü bir şekilde duyurduğunu belirtti.  Seçim sonuçlarının, yıllardır devam eden yanlış azınlık politikasının değerlendirilmesi açısından ülkemiz yöneticilerine çok iyi bir fırsat verdiğini kaydeden Ahmetoğlu, “DEB Partisi’ne verilen 43 bin oyun ne anlama geldiğini çok iyi okumak, anlamak lazım. Önyargılardan ve suçlamalardan kurtularak, sıyrılarak bir değerlendirmenin yapılması hem azınlığımızın, hem bölgemizin, hem de ülkemizin yararınadır. Biz umuyorz ki doğru bir değerlendirme yapılır ve azınlığın demokratik hak mücadelesi dikkate alınır. Talebimiz ve beklentimiz, demokrasi, insan hakları ve eşitliktir. Biz bunları bekliyoruz ve istiyoruz.” dedi.

DEB Partisi olarak bu büyük desteğin getirdiği sorumluluğun farkında olduklarını söyleyen Ozan Ahmetoğlu bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da toplumun özgür ve güçlü siyasi sesi olmak için mücadelelerine hız kesmeden devam edeceklerini de sözlerine ekledi.  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz