Ana sayfa Batı Trakya Haberler DEB PARTİSİ İSKEÇE İL TEŞKİLATI’NDAN KOYUNKÖY ZİYARETİ

DEB PARTİSİ İSKEÇE İL TEŞKİLATI’NDAN KOYUNKÖY ZİYARETİ

17
0

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi İskeçe İl Teşkilatı Avrupa Parlamentosu seçimleri çalışmalarına, İskeçe’nin en büyük köylerinden biri olan Koyunköy ile devam etti.

DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İskeçe İl Teşkilatı Sorumlusu Ozan Ahmetoğlu başkanlığındaki heyet 8 Mayıs 2014 Perşembe akşamı Koyunköy’ü ziyaret ederek köy halkına AP seçimlerinin Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı adına ne denli önemli olduğu anlatti. Ziyaret esnasında söz alan DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İskeçe İl Teşkilatı Sorumlusu Ozan Ahmetoğlu, AP seçimlerinin Azınlık toplumu adına tarihi bir fırsat sunduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Saygıdeğer soydaşlarım, Azınlığımızın bağımsız ve hür sesi olan DEB Partisi olarak 25 Mayıs’ta yapılacak Avrupa Parlamentosu seçimlerine katılıyoruz. Azınlığımızın yıllardır çözülmeyen sorunlarına dikkat çekmek için, en çok azınlık toplumunu etkileyen işsizlik sorununa vurgu yapmak için, hep birlikte demokratik tepkimizi ortaya koymak  için Avrupa seçimlerine katılıyoruz. Yıllardır AP seçimlerinde azınlık olarak hiçbir varlık gösteremedik. Yıllardır görmezden gelinen demokratik taleplerimize yine demokratik bir hak olan seçimlerle dikkat çekmek için 25 Mayıs 2014 günü sandığa gidiyoruz ve oylarımızı DEB Partisi’ne vererek ‘Avrupa Avrupa Duy Sesimizi’ diyoruz. Bizler bu seçimlerde azınlığımızın birlik içinde hareket edeceğini görüyor ve bu halka güveniyoruz. ‘Birlikte daha güçlüyüz’ diyerek varlığımızı tüm dünyaya duyuracağımıza olan inancımız tamdır. Bu yolda herkesi bizim partimize, hepimizin partisine, DEB Partisi’ne destek olmaya davet ediyoruz.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here