Ana Sayfa Batı Trakya Haberler DEB PARTİSİ İSKEÇE İL TEŞKİLATI’NDAN KETENLİK’TE TARIM VE HAYVANCILIK KONULU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

DEB PARTİSİ İSKEÇE İL TEŞKİLATI’NDAN KETENLİK’TE TARIM VE HAYVANCILIK KONULU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

16
0

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi Tarım ve Hayvancılık konularıyla ilgili olarak başlattığı bilgilendirme toplantılarının ikincisini İskeçe’nin Ketenlik köyünde gerçekleştirdi. DEB Partisi İskeçe İl Teşkilatı 10 Mart 2013 Pazar günü Ketenlik’te “Tarım ve Hayvancılık” konulu bilgilendirme toplantısı düzenledi.

DEB Partisi İskeçe İl Teşkilatı yöneticileri toplantı öncesinde köydeki bazı kahvehaneleri ziyaret ederek, halkla görüştü.

Ketenlik Halk Kütüphanesinde gerçekleşen toplantıya Ketenliklilerin ilgisi yoğun oldu. Ketenlikli bayanlar da toplantıya yoğun ilgi gösterdi. Toplantının açılış konuşmasını DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İskeçe İl Teşkilatı Sorumlusu Ozan Ahmetoğlu yaptı. Ahmetoğlu, geçtiğimiz günlede vefat eden Ketenlik Kuran Kursu öğretmeni Hasan Peçenek’in ailesine ve tüm köylülere başsağlığı dileyerek konuşmasında başladı.

Ozan Ahmetoğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “DEB Partisi İskeçe İl Teşkilatı olarak tarım ve hayvancılık konusunda başlattığımız bilgilendirme toplantılarının ikincisini bugün Ketenlik’te gerçekleştiriyoruz. Bundan kısa bir süre önce Ova Bölgesi’nde bulunan Kırköy’de de bir toplantı gerçekleştirmiştik. Orada halkımızın yoğun bir ilgisi ve katılımı olmuştu. Bugün Ketenlik’te de aynı ilgiyi görmek bizleri fazlasıyla memnun etti. Özellikle bayanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bizler DEB Partisi olarak azınlığımızın özgür ve bağımsız siyasi sesi olmanın yanısıra halkımıza her alanda hizmet etmek için yola çıktık. Bu sebeplede halkımızın tarım, hayvancılık ve alternatif ürünler hakkında daha fazla bilgilenmesi amacıyla bu bilgilendirme toplantılarını başlattık. Bizler bölgemizdeki tarım ve hayvancılığın desteklenmesi ve gelişmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu alanda kooperatifleşmenin ve yeni projelerin hayata geçirilmesi gerekiyor. DEB Partisi bundan sonrada her alanda halkımıza hizmet etmek için gayret gösterecektir. Bugüne kadar ne yazık ki bu bölge için bir kalkınma programı hazırlanmadı. Oyumuzu alan partiler bu bölgede korkunç boyutlara ulaşan işsizlik sorununa yan gözle bile bakmadı. DEB Partisi olarak diyoruz ki; insanımız ekonomik krizle beraber büyük sıkıntıya girdi. Bu duruma çare aramak şarttır. Aksi durumda iki sene sonra durum daha da vahim olacak. DEB Partisi bizim, sizin, hepimizin partisidir. Ben bugün Gümülcine’den kalkıp buraya kadar sizleri bilgilendirmek için gelen ziraat mühendisi ve veteriner arkadaşlarıma ve bu toplantıya büyük ilgi gösteren Ketenlik halkına çok teşekkür etmek istiyorum.”

Ozan Ahmetoğlu’nun konuşmasının ardından Ziraat Mühendisi Bülent Salih, tütün ve tütünle beraber alternatif tarım ürünleri üretimi konusunda halka genel bilgiler verdi.

Bülent Salih’in ardından ise sözü Veteriner Hekim Ahmet Köse Hasan aldı ve hayvancılık hakkında halkı bilgilendirdi.

Toplantıya katılan Ketenlikli köylüler merak ettikleri konular hakkında sorular sorarak bilgilenme fırsatını yakaladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz