Ana Sayfa Batı Trakya Haberler DEB PARTİSİ İSKEÇE İL TEŞKİLATI GENÇLİK KOLU’NDAN ŞAHİN KÖYÜ’NE ZİYARET

DEB PARTİSİ İSKEÇE İL TEŞKİLATI GENÇLİK KOLU’NDAN ŞAHİN KÖYÜ’NE ZİYARET

11
0

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Gençlik Kolu Yöneticileri 4 Aralık 2013 Salı akşamı İskeçe’nin Balkan Kolu bölgesinde bulunan Şahin Köyü’ne ziyaret gerçekleştirdi.

Gençlik Kolu Koordinatörü Mustafa Şargo başkanlığındaki heyet yaptığı ziyarette köy gençleri ile biraraya gelerek, parti çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Koordinatör Mustafa Şargo ile Koordinatör Yardımcısı Ali Salihoğlu köyde gençlerin bulunduğu kahveleri ziyaret ederken Gençlik Kolu’nun bayan yöneticileri Leyla Salihoğlu, Hüsniye Arabacıoğlu, Yıldız Azizoğlu, Pervin Tüccar ve Selver Aydoğan ise köydeki genç bayanlarla bir araya gelerek sohbet etme imkanını yakaladı.

Gençlik Kolu Koordinatörü Mustafa Şargo ziyaret sırasında yaptığı konuşmada DEB Partisi’nin kuruluşundan başlayarak partinin tarihi süreci hakkında bilgiler verdi. Yeniden yapılanma süreci ile birlikte partinin tekrar ayağa kalktığını belirten Mustafa Şargo bu çerçevede Gençlik Kolu’nun  2012 yılında kurulduğunu ve faaliyetlerine başladığını söyledi. Partinin mevcut yönetiminin gençlere büyük önem verdiğini ifade eden Mustafa Şargo bu güven ve güçle çalışmalarını yürüttüklerini, amaçlarının gençleri Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’nın sorunları hakkında bilinçlendirmek, bu sorunlar hakkında görüş alışverişinde bulunarak ortak proje ve çalışmaları hayata geçirmek olduğunu vurguladı. Mustafa Şargo sözlerini noktalarken bütün gençleri DEB Partisi’ne sahip çıkmaya ve gönülden desteklemeye davet etti.

Gençlik Kolu’nun bayan yöneticileri ise köydeki bayanlarla yaptıkları sohbette DEB Partisi hakkında bilgiler vererek Batı Trakya Müslüman Türk kadınlarının yaşadığı sorunlar hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulundular. Gençlik Kolu yöneticileri bayanların son dönemde giderek daha fazla bilinçlenmesinden duydukları memnuniyeti ifade ederken Şahin köyünün bayanları en büyük sorunlardan birinin bölgedeki işsizlik sebebiyle eşlerinin ve babalarının yurt dışında çalışmak zorunda kalması olduğunu ifade ettiler. Babaları yurt dışında çalışan çocukların babasız büyümesinin son derece kötü bir durum olduğunu ifade eden köy bayanları, DEB Partisi Gençlik Kolu’na ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

DEB Partisi İskeçe İl Teşkilatı Gençlik Kolu olarak bizleri en güzel şekilde karşılayan Şahin köyü gençlerine teşekkürü bir borç biliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz