Ana Sayfa Avrupa ve Balkanlar DEB PARTİSİ İSKEÇE İL TEŞKİLATI GENÇLİK KOLU KIRKÖY’Ü ZİYARET ETTİ

DEB PARTİSİ İSKEÇE İL TEŞKİLATI GENÇLİK KOLU KIRKÖY’Ü ZİYARET ETTİ

14
0

 

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi İskeçe İl Teşkilatı Gençlik Kolu, 15 Kasım 2012 Çarşamba günü İskeçe’nin Ova Bölgesi köylerinden Kırköy’ü ziyaret etti.

Gençlik Kolu Koordinatörü Mustafa Şargo, Koordinatör Yardımcısı Ali Salihoğlu, Kasadar Bilal İmamefendi, Halkla İlişkiler Sorumlusu Hüsniye Arabacıoğlu ve Teşkilat Sorumlusu Kerem Abdürrahimoğlu’ndan oluşan Gençlik Kolu ekibi Kırköy gençleri ile biraraya geldi. Kırköy Eğitim ve Kültür Derneği binasında gerçekleçen buluşmada DEB Partisi Ova Sorumlusu Ömer Muzafferoğlu, Kırköy Eğitim ve Kültür Derneği Kadın Kolları Başkanı Neşe Hasanoğlu, Kırköy Eğitim ve Kültür Derneği Gençlik Kolu Başkanı Atilla Şinasioğlu ve Gençlik Kolu Yöneticileri de yer aldı.

Ziyaret sırasında söz alan DEB Partisi İskeçe İl Teşkilatı Gençlik Kolu Koordinatörü Mustafa Şargo, DEB Partisi ve Gençlik Kolu çalışmaları hakkında genel bilgiler verdi. Mustafa Şargo şu ifadeleri kullandı: “Öncelikle bugün burada bizleri karşılayan genç arkadaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Bizler Gençlik Kolu olarak geçtiğimiz haftadan itibaren köy ziyaretlerimize başladık. Geçen hafta Ketenlik köyünü ziyaret ettik. Bugün ise burada Kırköy gençleri ile biraraya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. DEB Partisi toplumumuzun geleceği olan gençlere büyük önem vermektedir. Bizler de partimizden aldığımız bu güç ve güvenle Gençlik Kolu çalışmalarımıza devam ediyoruz. Gençlik Kolu olarak amacımız gençlerimiz arasında birlik ve beraberliği pekiştirmek, gençlerle fikir alışverişinde bulunabilmek ve geleceğimiz adına sağlam adımlar atabilmektir. Bu mücadelemizde Ova bölgesinin gençlerinden de destek bekliyoruz. Hep beraber, birlik içinde, dayanışma içinde hareket edersek birçok şeyi başarabiliriz. Bugün buraya gelmemizin bir diğer sebebi de özellikle gençlerimize yönelik hazırladığımız anket çalışmasını sizlere ulaştırmaktır. Anket çaşılmamıza katılmış olmanız bizler için son derece önemlidir. Ben bir kez daha bizleri böyle güzel bir şekilde karşılayan gençlerimize teşekkür ediyorum.”

Mustafa Şargo’nun konuşmasının ardından, Gençlik Kolu Koordinatör Yardımcısı Ali Salihoğlu söz alarak şu ifadeleri kullandı: “Ben Ova bölgesinde yaşayan bir genç ve DEB Partisi’nin Gençlik Kolu Yöneticisi olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki DEB Partisi Ova Bölgesine ve özellikle de gençlerine büyük değer ve destek veriyor. Bizler de Ova bölgesinin gençleri olarak bize sahip çıkan DEB Partisi’ne destek olmalıyız. Hepimiz arkadaşlarımızı DEB Partisi’ne destek olmaları için teşvik etmeliyiz.”

Daha sonra gençlerle başta eğitim sorunu olmak üzere son dönemde Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’nı ilgilendiren konular hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Gençler eğitim konusunda Azınlık toplumu olarak yeterli mücadelenin yapılmadığını, haklarını istemeyi unutan veya nasıl isteyeceğini bilmeyen bir azınlık haline geldiğimizi ifade ettiler. Ova bölgesinin gençleri, DEB Partisi’nin gençlere verdiği değeri takdir ettiklerini belirterek bu tür ziyaretlerin devam etmesi gerektiğini vurguladılar.

Yapılan konuşmalardan sonra Gençlik Kolu Koordinatörü Mustafa Şargo, Kırköy Eğitim ve Kültür Derneği Gençlik Kolu başkanı Atilla Şinasioğlu’na partinin plaketini takdim ederken, Teşkilat Sorumlusu Kerem Abdurrahimoğlu ise Kırköy Kültür Derneği’nin yeni oluşturulmaya başlanan kütüphanesi için partimiz adına bir kitap hediye etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz