Ana Sayfa Batı Trakya Haberler DEB PARTİSİ SEÇİM ÇALIŞMALARI BÜYÜK DERBENT, RUŞENLER VE BABALAR’DA DEVAM ETTİ

DEB PARTİSİ SEÇİM ÇALIŞMALARI BÜYÜK DERBENT, RUŞENLER VE BABALAR’DA DEVAM ETTİ

17
0

Dostluk Eşitlik Barış Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, DEB Partisi Avrupa Parlamentosu Milletvekili adayları Hasan Hasan, Aydın Ahmet, Burhan Hasan, Serkan Halil, Sedat Ali, İrfan Kuru ve Gönül Bekirusta’dan oluşan heyet, Büyük Derbent, Babalar ve Ruşenler köylerini ziyaret ederek, Avrupa Parlamentosu seçim çalışmalarına devam etti.

Genel Başkan Mustafa Ali Çavuş köy kahvelerinde yaptığı konuşmalarda neden AP seçimlerinde DEB Partisi’nin yer aldığını anlattı. Azınlık olarak ülkemiz Yunanistan tarafından pek sahiplenmediklerini, birçok alanda bulunan azınlık sorunlarının bir türlü çözülmediğini, varlıklarının görülmediğini ve sürekli ikinci sınıf vatandaş muamelesi gördüklerini belirtti.

DEB Partisi olarak artık sorunların bir an evvel çözülmesini istediklerini, azınlıktan yükselen feryadın sadece Yunanistan tarafından değil, aynı zamanda 33 yıldır vatandaşı olduğumuz AB tarafından da duyulması gerektiğini ifade etti. Bunun en demokratik yolla, yani seçimle duyurulmasının en isabetli yol olacağına kanaat getirdiklerini ve bu sebeple seslerini duyurmak adına seçime katıldıklarını söyledi.

Batı Trakya Türk Azınlığı’nın kendini oylayacağı bir seçime girdiklerini, bu seçimle Meriç’ten Karasu’ya inkâr edilen bir kimliğin kendini ispatlayacağını, sorunların dünya kamuoyuna duyurulacağını anlattı. Bu sebeple herkesin ama herkesin sandık başına gidip kendine oy vermesinin, Yunanistan’a ve AB’ye güçlü bir sesle varlığını haykırmasının hayati öneme haiz olduğunu ifade etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz