Ana Sayfa Batı Trakya Haberler DEB PARTİSİ: “RESMİ GEÇİT TÖRENLERİNDE GÖÇMEN ÇOCUKLARINA YAPILAN IRKÇI SALDIRILARI KINIYORUZ”

DEB PARTİSİ: “RESMİ GEÇİT TÖRENLERİNDE GÖÇMEN ÇOCUKLARINA YAPILAN IRKÇI SALDIRILARI KINIYORUZ”

25
0

DEB Partisi Ülkemize göç etmiş ailelerin çocuklarına yönelik ırkçı tutum ve saldırılara en son örnek Sandorini adasında ve Atina’nını Dafni bölgesinde yaşanan saldırıları kınayan bir yazı yayınladı.

KINAMA

“Ulusal bayramlarda yapılan resmi geçit törenlerinde ülkemize göç eden yabancı ailelerin çocuklarına reva görülen muamelenin hoşgörülmesi mümkün değil. Bundan yıllar önce devlet okullarında eğitim gören göçmen çocuklarının resmi geçit törenlerine katılmalarını ve tören sırasında bayrak taşımalarının önüne konan ırkçı engellerin hala devam ediyor olması üzücü olduğu kadar endişe vericidir.

Ülkemize göç etmiş ailelerin çocuklarına yönelik ırkçı tutum ve saldırılara en son örnek Sandorini adasında ve Atina’nını Dafni bölgesinde yaşanmıştır. Başta Altın Şafak Partisi olmak üzere ırkçı grupların tepkisi sonucunda törende bayrağı taşımaları engellenen göçmen çocukların dünyalarında büyük yaralar açılmaya devam ediliyor. Sözkonusu çocukların “Yunanlı olmadıkları” saplantısıyla hareket eden ırkçı ve fanatik kişilerin ırkçı tutumları yüzünden, geride bıraktığımız 28 Ekim OHİ Bayramı’nda da benzer görüntülerin yaşanmasını DEB Partisi olarak kınıyoruz.

Dünyanın farklı bölgelerindeki savaş ve kaostan kaçan göçmen ve mülteci aileler, tüm Avrupa’nın, hatta tüm dünyanın bir gerçeği olduğu gibi, ülkemiz Yunanistan’ın da bir gerçeğidir. Göçmen ve göçmen çocuklarının karşı karşıya kaldığı ırkçılık ve yabancı düşmanlığının sona ermesi ve farklı toplum kesimlerini hedef alan “nefret söylemi”nin sona ermesi öncelikli beklentimizdir.

DEB Partisi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz