Ana Sayfa Batı Trakya Haberler DEB PARTİSİ: “MUKADDESLERİMİZE EL UZATMAYIN!”

DEB PARTİSİ: “MUKADDESLERİMİZE EL UZATMAYIN!”

15
0

Dostluk, Eşitlik, Barış Partisi (DEB) Rodos adasında kimliği belirsiz kişi veya kişilerce Kur’an-ı Kerim’in yırtılıp mezarlık girişine atılmasının ardından yazılı bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamada, “Vicdanlarda hiçbir zaman kabul görmeyecek bu davranışı şiddetle kınıyoruz. DEB Partisi olarak bu ülkü çerçevesinde ırkçılık peşinde koşarak mukaddeslerimize el uzatanlara diyoruz ki, yürüdüğünüz bu yol yanlıştır. Bizim kültürümüz hoşgörü kültürüdür” ifadelerine yer veriliyor.

BASIN AÇIKLAMASI

MUKADDESLERİMİZE EL UZATMAYIN!

Ülkemizin Rodos adasında kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından Kur’an-ı Kerim’in yırtılıp, mezarlık girişine atılması kabul edilirbir davranış değildir. Vicdanlarda hiçbir zaman kabul görmeyecek bu davranışı şiddetle kınıyoruz.

Dünyada hiçbir ülke yoktur ki, vatandaşları salt bir ırktan ve salt bir inançtan oluşsun. Bir ülkenin yasaları çerçevesinde farklılıkları ön plâna çıkarmadan halklar birbirinin diline, inancına ve kutsallarına saygı göstererek bir Millet olabilirler. Her Milletin farklı kültürel zenginlikleri vardır. Hoşgörü ve kabullenme meziyetlerimizi geliştirerek, ülkemizi yaşam kalitesi yüksek bir vatan haline elbirliği ile dönüştürmek mümkündür. Yeter ki halklar, birbirinin kültürünü o ülkenin bir zenginliği olarak görsün ve kabullensin.

DEB Partisi olarak bu ülkü çerçevesinde ırkçılık peşinde koşarak mukaddeslerimize el uzatanlara diyoruz ki, yürüdüğünüz bu yol yanlıştır. Bizim kültürümüz hoşgörü kültürüdür. Bu kültür dairesi, farklı dillere, inançlara ve inançların mukaddeslerine saygılıdır. Aynı saygıyı başkalarından da beklemek de hakkımızdır.

DEB PARTİSİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz