Ana Sayfa Batı Trakya Haberler DEB PARTİSİ GENEL BAŞKANI SELANİK VE LARİSA GAT ZİYARETLERİ

DEB PARTİSİ GENEL BAŞKANI SELANİK VE LARİSA GAT ZİYARETLERİ

13
0

Dostluk Eşitlik Barış Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, 15 Mayıs Salı günü Selanik’teki Makedonya-Trakya Müslümanların Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı İsmailoğlu Osman’ı makamında ziyaret etti. Mustafa Ali Çavuş DEB Partisi’nin çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Aynı şekilde İsmailoğlu da Başkan Mustafa Ali Çavuş’a dernek çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi. Daha sonra iki başkan birlikte genç öğrencilerle bir araya gelip sohbet ettiler.

Aynı gün DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, Larisa GAT  Şubesi’ni ziyaret ederek gençlerle bir araya geldi ve sorunlarını dinledi. Daha sonra da tarihi Osmanlı camiilerini ziyaret ettiler.

Genel Başkan GAT öğrencilerini çok önemsediklerini, yaptıkları işin bir bayrak yarışı olduğunu ve geleceğimiz olan gençlerin bu bayrağı devralıp daha ileriye taşıyacaklarından emin olduklarını belirtti. Gençlerimizin her zaman kendi davalarına yakın olmaları gerektiğini, dillerine ve kültürlerine sahip çıkmalarının gerekli olduğunu vurguladı. Bu ülkenin vatandaşı olarak bütün haklardan istifade etmek en doğal hakkımız olduğunu, aynı zamanda kendi kimliğimize sahip çıkmanın da bir insanlık hakkı olduğuna ve kimsenin engel çıkarmaması gerektiğine işaret etti.

Gençlere sınavlarında başarılar dileyerek ayrıldı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz