Ana Sayfa Batı Trakya Haberler DEB PARTİSİ “ÇEVRECİ–YEŞİLLER” PARTİSİ İLE GÖRÜŞTÜ

DEB PARTİSİ “ÇEVRECİ–YEŞİLLER” PARTİSİ İLE GÖRÜŞTÜ

21
0

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi yöneticileri, siyasi partilere yönelik başlatılan ziyaretler çerçevesinde 26 Ocak Perşembe günü “Çevreci – Yeşiller” Partisi yetkilileriyle biraraya geldi. Partiden basına yazılı bir açıklama gönderildi. Açıklama şu şekildedir.

 

BASIN AÇIKLAMASI

 

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi yöneticileri, siyasi partilere yönelik başlatılan ziyaretler çerçevesinde 26 Ocak Perşembe günü “Çevreci – Yeşiller” Partisi yetkilileriyle biraraya geldi.

DEB Partisi yöneticileriyle “Çevreci – Yeşiller” Partisi yetkililerinin buluşması sözkonusu partinin bölgede bürosu bulunmaması nedeniyle Gümülcine’deki Ksenia otelinde gerçekleştirildi. Toplantıya; “Çevreci – Yeşiller” Partisi’nden Doğu Makedonya Trakya Eyaleti Ekoloji – Dayanışma Listesi Başkanı, eyalet meclis üyesi ve aynı zamanda partinin merkez kurulu üyesi Thanasis Makris ve partinin Gümülcineli yöneticilerinden Sula Dragumani katılırken, DEB Partisi’nden ise Genel Başkan Mustafa Ali Çavuş, Genel Başkan Yardımcısı ve İskeçe İl Teşkilatı Sorumlusu Ozan Ahmetoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Hasan Hasan, Yönetim Kurulu Üyesi Koray Hasan, DEB Partisi Kadınlar Kolu Başkanı Nejla Çavuş, DEB Partisi Genel Başkan Danışmanı Aydın Ahmet ve DEB Partisi Halkla İlişkiler Birimi Üyesi Zerrin Hüseyin katıldı.

Gümülcine’de gerçekleştirilen görüşme samimi bir ortamda yapıldı. Görüşmede DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, Yeşiller Partisi yetkilileriyle biraraya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, parti hakkında bilgi verdi ve DEB Partisi’nin son bir yılda gerçekleştirdiği yeniden yapılanma sürecine değindi. Parti Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş ile Genel Başkan Yardımcısı Ozan Ahmetoğlu, Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’nın ve bölgenin sorunlarını aktarma fırsatı buldu. İki parti yöneticileri ülkedeki son dönemde yaşanan siyasi ve özellikle ekonomik gelişmeleri de değerlendirdi. Ayrıca partiler arasında başlatılan diyalog ve temasın devam ettirilmesi konusunda görüş birliğine varıldı.

“Çevreci – Yeşiller” Partisi yetkilileri de yapılan görüşmeden duydukları memnuniyeti dile getirerek, DEB Partisi’nden öğrendiklerini ve partinin düşüncelerini kendi parti organlarına ve yöneticilerine aktaracaklarını belirtti.

DEB PARTİSİ

GENEL MERKEZİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz