Ana Sayfa Batı Trakya Haberler DEB PARTİSİ: “BATI TRAKYA TOPLUMUNUN BARIŞ VE HUZUR ORTAMINI TEHDİT EDEN BU...

DEB PARTİSİ: “BATI TRAKYA TOPLUMUNUN BARIŞ VE HUZUR ORTAMINI TEHDİT EDEN BU TÜR ÇİRKİN SALDIRILAR ASLA KABUL EDİLEMEZ.”

11
0

Okçular Köyü Camii 22 Mayıs 2012 Salı akşamı kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından yine taşlı saldırıya uğradı. DEB Partisi bu saldırıyı kınadığını belirten bir açıklama gönderdi. Açıklamada, “Okçular camiine yapılan bu saldırı, Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’nı derinden üzmüştür. Batı Trakya toplumunun barış ve huzur ortamını tehdit eden bu tür çirkin saldırılar asla kabul edilemez” ifadelerine yer veriliyor.

Kınama metni şu şekildedir:

 

KINAMA

 

İskeçe iline bağlı Okçular Köyü Camii’nin 22 Mayıs 2012 Salı akşamı kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından taşlı saldırıya uğradığını öğrenmiş bulunuyoruz. Daha önce de özellikle seçim dönemlerinde defalarca saldırıya maruz kalan Okçular camiine yapılan bu saldırı, Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’nı derinden üzmüştür.

 

Batı Trakya toplumunun barış ve huzur ortamını tehdit eden bu tür çirkin saldırılar asla kabul edilemez.

 

Dostluk Eşitlik Barış Partisi İskeçe İl Teşkilatı olarak inançlarımıza hakaret amacını taşıyan bu ve buna benzer saldırıları şiddetle kınar, bu tür olayların bir daha yaşanmaması için yetkililerden gerekli güvenlik önlemlerin bir an önce alınmasını, benzer olayların faillerinin adalete teslim edilmesini talep ederiz.

 

Dostluk Eşitlik Barış Partisi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz