Ana Sayfa Batı Trakya Haberler D.E.B. PARTİSİ BAŞKANI MUSTAFA ALİ ÇAVUŞ DELİNASUF KÖYÜNÜ ZİYARET ETTİ

D.E.B. PARTİSİ BAŞKANI MUSTAFA ALİ ÇAVUŞ DELİNASUF KÖYÜNÜ ZİYARET ETTİ

11
0

Dostluk Eşitlik Barış Partisi (DEB) Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, Delinasuf köyünü ziyaret etti. 10 Mart 2012 tarihinde gerçekleştirilen ziyarete; Parti Başkanı Mustafa Ali Çavuş, beraberinde Özel Kalem Müdürü ve Basın Danışmanı Aydın Ahmet ile birlikte diğer parti üyeleri ve yöneticiler de eşlik ettiler. D.E.B. Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş’u çiçeklerle karşılayan köy halkı; buradan köy gençlerinin toplandığı cami odasına geçtiler. Mustafa Ali Çavuş burada halka hitaben yapmış olduğu konuşmasında partinin yapısı ve çalışmaları hakkında bundan sonra da nelerin yapılabileceğine ilişkin bilgiler verdi. Partinin kurucularından rahmetli Dr. Sadık Ahmet’in vefatından sonra, D.E.B. Partisi var ile yokun arasında bu günlere geldiğini belirten Başkan Mustafa Ali Çavuş; “O yıllarda verilen mücadeleyle bir kısım vatandaşlık haklarını alabildik. Ama o zaman azınlığımız, gerçekten onurlu bir mücadele vermişti.” dedi.

 

“Bizler onurlu bir milletiz, bizler Lozan Antlaşması ile buraya bırakıldık.”

 

Başkan Mustafa Ali Çavuş konuşmasına şöyle devam etti: “1995 yılından bu güne kadar yönetim, bizleri sadece seçim zamanında hatırladılar. Oylarımızı alınca da sonraki gün bizleri unuttular. Azınlığımızı kuzu gibi gördüler, fakat öyle bir şey yoktu. Azınlığımız bu geçen zamanda uyumadı, sadece iyi niyetini gösterdi. Ama karşılığını alamadık. Bizleri buralara bırakanlar, köle olarak bırakmadılar. Bizler onurlu bir milletiz, Lozan Antlaşması ile buraya bırakıldık. Ama öyle bir Yunan devletinin baskısı var ki; Batı Trakya Türkü köle olacak ve yunanlılar da sefasını sürecek. Bu bizlere reva görülmemeli. Şimdi yine artık mücadele zamanıdır. Azınlık tırnaklarını kazıyarak çocuklarını okuttu, yemedi içirmedi çocuklarının eğitim almasını sağladı.

 

“Bizler onurlu bir mücadeleye çıktık, ilerleyen dönemlerde dünya kamuoyunun gündemine oturacağız.”

 

Yıllarca kamu alanında çalışmamıza izin verilmedi. Ayrıca hiç kimse Batı Trakya Türkünü basit olarak görmesin. Ama bizim iyi niyetimiz de çok fazla oldu. Sadık Ahmet öldükten sonra bu dava bitmedi. Bu algıya kapılıp Batı Trakya Türk’üne bunu söyleyen varsa, bu davaya hainlik ediyor. Çok aşırı iyi niyet gösterdiğimiz için bu duruma geldik. Bizler onurlu bir mücadeleye çıktık, ilerleyen dönemlerde dünya kamuoyunun gündemine oturacağız. Çünkü ilk önce sizlere, sonrada kalbimize güveniyoruz. Şimdi Batı Trakya Türklerinin birlik ve beraberlik olma zamanı geldi. Ziyaret ettiğimiz köylerde, Batı Trakya Türkü hiç bir zaman liderimizi ve partimizi unutmadığını görüyoruz. Partimize gösterilen ilgi ve alakadan son derece memnunuz. Bu davada bir bedel ödememiz gerekiyorsa, biz bu bedeli de ödemeye hazırız. Korkmuyoruz, çekinmiyoruz. En büyük gücü de sizlerden almak istiyoruz.beni dinlediğiniz için sağolun, varolun.”

D.E.B. Partisi Mustafa Ali Çavuş konuşmasının son bölümünde, köy halkını partiye üye olmaya davet ederek bir de hatıra fotoğrafı çektirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz