Ana Sayfa Batı Trakya Haberler DEB PARTİSİ BAŞKANI ALİ ÇAVUŞ BTTDD BURSA ŞUBESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

DEB PARTİSİ BAŞKANI ALİ ÇAVUŞ BTTDD BURSA ŞUBESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

15
0

Dostluk, Eşitlik, Barış (DEB) Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi’ni ziyaret etti. Dernek merkezinde gerçekleştirilen ziyarette Başkan Mustafa Ali Çavuş, Yunanistan dışında yaşayan Batı Trakyalı Türkleri ziyaret ederek, onların karşılaştıkları sorunlara çözüm yolları arayan ve Batı Trakya’daki yaşanan gelişmeleri birebir anlatan bir teşkilat olabilmek için durmadan çalıştıklarını belirten Mustafa Ali Çavuş, Batı Trakya’daki Türklere en iyi hizmetinin sağlanması için her şeyi yaptıklarını söyledi.

Önümüzdeki günlerde hem Anavatan Türkiye, hem de Avrupa’da yaşayan soydaşlara kendilerini daha yakından tanıtacaklarını aktaran Ali Çavuş, Türkiye ve Avrupa’daki bu nüfusun Batı Trakya’daki Türkler için seçimlerde büyük bir güç olduğunu ifade etti.

Batı Trakya’da yaşadıkları en büyük sıkıntılardan birini, memur sayılarında yeterli Türk’ün olmayışı olarak vurgulayan Çavuş, “Eğitimli ve Yunancayı çok iyi bilen gençlerimize rağmen, Yunanistan’ın bu konudaki tutumunu bir türlü değiştiremiyoruz. Mezun olmuş ve iş bulmayı bekleyen çok sayıda gencimiz var. Bundan dolayı son yıllarda eğitim alma noktasında Türkiye’ye müracaatlar oldukça arttı.  Eğer gerçek anlamda bir dostluk ve barış ortamı oluşturulmak isteniyorsa, Batı Trakya Türklerinin refah seviyesinin daha da artırılması lazım” dedi.

BTTDD Bursa Şube Başkanı Şükrü Köse de, “Sizlere ve partinize bu yolda büyük görevler, sorumluluklar düşüyor. Halkla içiçe yapınızı ve birlikteliğinizi sürekli ve kalıcı hale getirerek, Batı Trakyalıların yanında olduğunuzu hissettirin. 17 Haziran seçimlerinde mevcut 3 milletvekilimizi koruyup, 4 milletvekilini hedeflemeliyiz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz