Ana sayfa Batı Trakya Haberler DEB PARTİSİ AVRUPA’DA GÖZLEMCİ ÜYELİĞE SEÇİLDİ

DEB PARTİSİ AVRUPA’DA GÖZLEMCİ ÜYELİĞE SEÇİLDİ

17
0

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi, Almanya’nın Bautzen şehrinde gerçekleştirilen Avrupa Hür İttifakı (EFA) Genel Kongresi’nde oybirliği ile Gözlemci Üye seçildi.

EFA Genel Kongresi’nde DEB Partisi’ni Genel Başkan Mustafa Ali Çavuş, Genel Başkan Danışmanı Aydın Ahmet ve Uluslararası İlişkiler Direktörü Leyla Salihoğlu temsil etti. DEB Partisi tarafından hazırlanan partimizin tanıtım sunumunu Leyla Salihoğlu gerçekleştirdi.

DEB Partisi’nin iki yıl önce başlatmış olduğu üyelik girişimlerinin arzu edildiği gibi neticelenmesiyle, DEB Partisi ailesi bir hayalini daha gerçekleştirmiş oldu. EFA Genel Kongresi’nde DEB Partisi’nin yanı sıra İtalya’dan Pro-Lombardia İndipendenza, Romanya’dan Hungarian People’s Party of Transylvania ve İngiltere’den Yorkshire First partileri de gözlemci üyeliğe seçildiler. İspanya’nın Bloc Nacionalista Valencia partisi ise oybirliği ile gözlemci üyelikten asil üyeliğe seçildi.

Bu genel kongrede EFA tüzük değişikliğine giderek, AB dışından da bünyesine Bağlantılı Üyelik sıfatıyla üyeler alma kararını oylayarak kabul etti. Bu grubun ilk üyesi de Ermenilerin Karabağ bölgesinden Artsakh Demokratik Partisi oldu.

Ayrıca DEB Partisi’nin oylanması esnasında Yenice Mahallesi Camii’ne yapılan çirkin ve insanlık dışı saldırıyı da EFA Genel Kongresi’nin gündemine taşındı.

DEB Partisi ailesi olarak AP’de Yeşiller ile birlikte grup oluşturan EFA’ya gözlemci üyeliğimizin partimize ve azınlığımıza hayırlar getirmesini temenni ediyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here