Ana Sayfa Batı Trakya Haberler DEB BAŞKANI ALİÇAVUŞ, ERDOĞAN’I TEBRİK ETTİ

DEB BAŞKANI ALİÇAVUŞ, ERDOĞAN’I TEBRİK ETTİ

18
0

Aliçavuş: “Başbakanlığınız süresince dünya barışına ve Türk Yunan dostluğuna sunduğunuz büyük katkı, hafızalarımızda her daim canlı kalacaktır”

Batı Trakya’da, Dostluk Eşitlik ve Barış Partisi’nin (DEB) Genel Başkanı Mustafa Aliçavuş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a Türkiye’nin 12. Cumhurbaşkanı seçilmesinen dolayı tebrik mesajı gönderdi.

Mesajında, Erdoğan’ın Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı olarak bugüne kadar Rumeli’ye ve özellikle Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’na yakın alaka gösterdiğini belirterek, bundan dolayı şükranlarını sunan Aliçavuş, “Başbakanlığınız süresince dünya barışına ve Türk-Yunan dostluğuna sunduğunuz büyük katkı, hafızalarımızda her daim canlı kalacaktır” ifadelerine yer verdi.

Aliçavuş, Başbakan Erdoğan’ın yeni görevinde de mazlum halkların sesi olmaya devam edeceğine dair inancını dile getirerek, şunları kaydetti:

“Sizin yarattığınız güçlü Türkiye ile Balkan coğrafyasında yaşayan kardeşlerinizin güçlendiği malumunuzdur. Bu sebeple yaptıklarınızı Balkanlı kardeşleriniz her zaman minnetle anacaktır. Bu vesile ile başarınızı bir kez daha tebrik eder, cumhurbaşkanlığı görevinizde başarılar dilerim.”

“Erdoğan, bizim için cesaret kaynağı olmuştur”

DEB Genel Başkanı Aliçavuş, 10 Ağustos seçimiyle ilgi muhabirine AA’ya yaptığı açıklamada ise Başbakan Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesinin, Türk Azınlık içerisinde sevinç yarattığını belirtti.

Erdoğan’ın Türkiye’nin siyasi yaşamında varlığını sürdürmesinin ve Cumhurbaşkanı seçilerek daha etkin konuma gelmesinin azınlık toplumunda yeni umutlar yarattığını ifade eden Aliçavuş, “Sayın Başbakan Erdoğan, biz dış ülkelerde yaşayan Türkler için her zaman bir umut ve cesaret kaynağı olmuştur. Dolayısıyla seçim sonuçarı bizim için son derece sevindirici. Bundan sonra her şeyin daha iyi olacağına inanıyorum. Anavatana ve Türk halkına hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz