Ana Sayfa Batı Trakya Haberler DEB: “1993 YILINA KADAR YENİ YAPILARA İZİN VERİLMEDİĞİNİ GÜMÜLCİNE MÜHENDİSLER ODASI BAŞKANI...

DEB: “1993 YILINA KADAR YENİ YAPILARA İZİN VERİLMEDİĞİNİ GÜMÜLCİNE MÜHENDİSLER ODASI BAŞKANI SAYIN NİKOLAU PAPATHNASİU’DA TEYİT EDİYOR”

12
0

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi Kaçak yapılarla ilgili 4014/2011 sayılı yasada yapılan değişiklik ile ilgili görüşlerini yineleyen yazılı bir açıklama yayınladı. Açıklamada, “Bizlere aba altında sopa gösterenlere,bizleri bugüne kadar mahkeme ile sindirmeye alışmış olanlara, bir iki çift sözümüz olacak. Haklı olduğumuza inandığımız davamızda sonuna kadar gitmekte kararlıyız. Bizi korkutarak susturamazsınız, yıldıramazsınız,sindiremezsiniz. Lütfen elinizden geleni ardınıza koymayın.” İfadeleri dikkat çekiyor.

 

HAKLIYIZ

Gümülcine,05/03/2012

Kaçak yapılarla ilgili 4014/2011 sayılı yasada yapılan değişiklik ile Yunanistan Devleti, Eski Sovyetler Birliği’nden gelen göçmenlere %80’lik bir indirimi öngörüyor. 1993 yılına kadar Batı Trakya Türk Azınlığı’na «inşaat izni» vermeyen devletin, bu yasada Azınlığı hiç hatırlamaması ne adalete, ne demokrasiye, ne yasalar önünde eşitliğe,ne insan haklarına,ne de vicdana sığar.

Bu haksızlığa sesimizi yükseltmezsek başka haksızlıkların da kapımızda olacağına, hiç şüphe yok. 1993 yılına kadar yeni yapılara izin verilmediğini Gümülcine Mühendisler Odası Başkanı Sayın Nikolau Papathnasiu’da teyit ediyor. Hal böyleyken devletin Sayın Başkan’dan bilgi almaması,Batı Trakya Türk Halkı’nın durumunu da bu yasa ile ilişkilendirip, cezalarda bir indirime gitmemiş olmasını esefle kınıyoruz.

Bu çığlıklarımızı yalan, yanıltıcı ve artniyetli bulanlar, bizi suçlayanlar ve bu suçlamaların borazancılığını yapan basın, ortaya koyduğumuz deliller sonrasında hep birlikte sustular.

Suskunlukları suçluluk duygularının belirtisidir. Bir başka deyişle haklılığımızın göstergesidir.

Bizlere aba altında sopa gösterenlere,bizleri bugüne kadar mahkeme ile sindirmeye alışmış olanlara, bir iki çift sözümüz olacak.

Haklı olduğumuza inandığımız davamızda sonuna kadar gitmekte kararlıyız. Bizi korkutarak susturamazsınız, yıldıramazsınız,sindiremezsiniz. Lütfen elinizden geleni ardınıza koymayın.

 

DEB PARTİSİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz